Medycyna sądowa Tom 2 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Medycyna sądowa Tom 2

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 301,05 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Medycyna sądowa Tom 2

  Autor: Teresiński Grzegorz

  Wydanie: 1

  Rok: 2020

  Format: 20.5x24.5cm

  Stron: 900

  ISBN: 9788320061086

  Drugi tom podręcznika „Medycyna sądowa” obejmuje tematy szeroko rozumianej diagnostyki sądowej (toksykologicznej, genetycznej, obrazowej), czyli wykorzystania różnych technik badawczych ukierunkowanych na dostarczanie umocowanych naukowo ekspertyz i opracowywania optymalnych metod wyjaśniania spornych kwestii w obszarze związanym z wszelkimi aspektami naruszenia lub zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia.
  Książka definiuje standardy opiniowania dla praktykujących biegłych oraz przedstawia aktualne osiągnięcia i najnowsze sposoby wsparcia procesowego w aspekcie dochodzenia prawdy materialnej, m.in. w zakresie toksykologii i genetyki sądowej, obrazowania medycznego oraz wybranych obszarów kryminalistyki.
  Krąg odbiorców książki nie ogranicza się jedynie do profesjonalistów z obszarów toksykologii, genetyki oraz lekarzy, którzy mogą znaleźć się w sytuacji wymagającej współpracy z organami i decydentami procesowymi w roli biegłych. Książka skierowana jest także do studentów kierunków medycznych i prawnych, lekarzy w trakcie szkolenia podyplomowego (nie tylko z zakresu medycyny sądowej), jak również diagnostów laboratoryjnych.
  Adresatami dzieła są również adepci różnych dziedzin kryminalistyki oraz szerokiego obszaru nauk sądowych, jak również prawnicy stykający się z problemami oceny okoliczności przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz ich skutków – w roli prokuratora, sędziego, radcy prawnego czy adwokata. Rozdziały podręcznika mogą stanowić swego rodzaju przewodnik dla zleceniodawców poszukujących wykonawców określonych rodzajów ekspertyz.
  Medycyna sądowa tom 1 – Tanatologia i traumatologia sądowa
  Medycyna sądowa tom 2 – Diagnostyka sądowa
  Medycyna sądowa tom 3 – Opiniowanie i kliniczna medycyna sądowa