Medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medipage
 • Cena: 139,00 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach

  Rok: 2016

  Autor: Vincent J. Markovchick, Peter T. Pons, Katherine M. Bakes

  Redaktor wydania polskiego: Prof. dr hab. n. med. Jerzy Robert Ładny, Dr n. med. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

  Wydanie: 1

  Strony: 816

  ISBN: 978-83-64737-68-8

  Oprawa: Miękka

  Książka Medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym i jest reakcją redaktorów polskiego wydania na liczne prośby i postulaty środowiska zarówno lekarzy specjalizujących się w medycynie ratunkowej, jak i studentów medycyny i kierunku ratownictwo medyczne, oczekujących na podręcznik w formie zwartego kompendium.

  Formuła pytań i odpowiedzi sprawdziła się w Stanach Zjednoczonych, czego wybitnym dowodem jest kilka wydań podręcznika w USA. Dotyczy to zwłaszcza osób przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego.

  Autorzy wydania amerykańskiego nie pominęli żadnego problemu diagnostyczno-leczniczego, z którym może mieć do czynienia lekarz pracujący w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Zespołach Ratownictwa Medycznego, zarówno w odniesieniu do dzieci, jak i osób dorosłych. Szczególnie godnym polecenia wydają się zagadnienia od kilku lat pomijane w polskim piśmiennictwie z zakresu medycyny ratunkowej, takie jak ocena gorączki u dzieci poniżej 3. roku życia, ostre stany zagrożenia życia w okresie niemowlęcym i dziecięcym, kwestie molestowania dzieci, ukąszenia i użądlenia czy przemoc seksualna.

  Postęp w zakresie diagnostyki obrazowej, rozpowszechnienie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego jest zjawiskiem niezwykle pożytecznym, ale metody te, jak wskazują autorzy, muszą być wykorzystywane w medycynie ratunkowej w sposób racjonalny, aby były maksymalnie użyteczne.