✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Medycyna ratunkowa na dyżurze Samuel Keim Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

Medycyna ratunkowa na dyżurze

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Medycyna ratunkowa na dyżurze

Wydanie: 1

Rok: 2019

Format: 14.5x20.5cm

Stron: 598

ISBN: 9788320043587

Autorzy przedstawiają najczęściej występujące przypadki chorobowe i możliwe przyczyny ich wystąpienia. Wskazują, jak nale?y dochodzić do prawidłowego rozpoznania, dobrać badania mogące potwierdzić diagnozę i przeprowadzić diagnostykę różnicową, stawiając sobie kolejne pytania i szukając na nie odpowiedzi. Wskazówki są podane w formie procedur postępowania z pacjentami z objawami występującymi w danej sytuacji klinicznej.
Poszczególne rozdziały są poświęcone nagłym stanom występującym u dorosłych pacjentów, dzieci oraz u osób w podeszłym wieku. Omówione są również urazy, zatrucia i medyczne skutki ataków terrorystycznych. Szybkie wyszukanie informacji ułatwia układ alfabetyczny zagadnień w obrębie rozdziału oraz zbiorczy indeks na końcu książki.
Odbiorcy: lekarze, którzy udzielają pierwszej pomocy w pogotowiu ratunkowym, na dyżurze w izbie przyjęć lub na oddziale szpitalnym, lekarze pierwszego kontaktu.