Medycyna Fizykalna - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Medycyna Fizykalna

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Technomex

Tytuł: Medycyna Fizykalna

Autor: J. Wiesław Kochański i dr Maciej Kochański

ISBN: 978-83-920818-3-8

Rok: 2009

wyd.1

Oprawa: miękka, 596 str.,

Wymiary: 165x235 mm

Ciągle istnieje zbyt mało podręczników i książek dotyczących zagadnień związanych z fizykoterapią, balneologią i klimatologią. Mimo, że wykorzystanie tej formy terapii powinno stanowić stały element terapii wspomagającej klasyczną metodę leczenia. Wiele z arsenału podręczników poruszających ten temat jest albo opracowana w formie wybranych zagadnień, albo opracowana w sposób cząstkowy. W medycynie fizykalnej tak jak w innych dyscyplinach medycznych dokonuje się postęp zarówno w stosowaniu metod jak i w opracowaniu wskazań i przeciwwskazań.

Medycyna fizykalna autorstwa prof. J. Wiesława Kochańskiego i dr Macieja Kochańskiego jest podręcznikiem, który w rozszerzonej formie obejmuje zagadnienia z zakresu fizykoterapii, balneoterapii, hydroterapii, klimatoterapii i masażu leczniczego.

W niniejszej książce zostały przedstawione nie tylko opisy stosowanych metod, ale też rodzaje wykonywanych zabiegów ich dawkowanie, wskazania i przeciwwskazanie do ich stosowania, oprócz tego podawane są komentarze i opisy dotyczące biologicznego oddziaływania na organizm poszczególnych zabiegów oraz w niektórych rozdziałach zalecenia BHP stanowiące cenne informacje, które winny być realizowane przez wszystkich stosujących te metody.

Książka stanowi bardzo cenne źródło informacji oraz doskonały podręcznik edukacyjny w zakresie poruszanych zagadnień. Niniejsza publikacja będzie bardzo przydatna w codziennej praktyce każdego lekarza, w tym fizjoterapeuty, konsultantów do spraw rehabilitacji i lecznictwa uzdrowiskowego, a szczególnie przydatna w kształceniu przed jak i podyplomowym studentów fizjoterapii, studentów akademii medycznych oraz akademii wychowania fizycznego oraz lekarzy specjalizujących się z zakresu fizjoterapii, medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych, reumatologów, ortopedów i innych.