Matematyka z pomysłem 5 Podręcznik - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Matematyka z pomysłem 5 Podręcznik

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WSiP

Tytuł: Matematyka z pomysłem 5 Podręcznik

Autor: Dubiecka-Kruk Barbara, Piskorski Piotr, Dubiecka Anna

Wydanie: 1

Rok: 2015

Format: 17.0x24.5cm

Stron: 312

ISBN: 9788302149566

Jest to kontynuacja nowego cyklu „Matematyka z pomysłem”, który rozwija zainteresowanie przedmiotem, rozbudza kreatywność, kształtuje samodzielność i umiejętność pracy zespołowej, uczy posługiwania się nowoczesną technologią. Cykl wyróżnia także szczególna troska o potrzeby młodszych uczniów, którzy rozpoczynają czwartą klasę w wieku 9 lat. „Matematyka z pomysłem” już od czwartej klasy oswaja z zadaniami, jakie pojawią się w nowym sprawdzianie szóstoklasisty!

Podręcznik proponuje zadania o różnym stopniu trudności, dzięki którym wszyscy uczniowie mogą osiągnąć sukces na miarę własnych możliwości. Na licznych przykładach pokazuje użyteczność matematyki w codziennym życiu. Podręcznik jest atrakcyjny, ciekawie ilustrowany, oprócz zadań matematycznych proponuje wiele gier, ciekawostek-zagadek, miniprojektów.

Na końcu każdego rozdziału znajduje się specjalny zestaw zadań powtórzeniowych Co umiem?, a większe partie materiału kończą się zestawami zadań Czy już to umiem? z przykładowymi rozwiązaniami oraz całym blokiem zadań do pracy z uczniem szczególnie zainteresowanym –Potrafię więcej, umiem lepiej.