Matematyka poznać zrozumieć 3 Zbiór zadań Zakres podstawowy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Matematyka poznać zrozumieć 3 Zbiór zadań Zakres podstawowy

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WSiP

Tytuł: Matematyka poznać zrozumieć 3 Zbiór zadań Zakres podstawowy

Autor: Ciszkowska Aleksandra, Przychoda Alina, Łaszczyk Zygmunt

Wydanie: 1

Rok: 2014

Format: 16.5x24.0cm

Stron: 71

ISBN: 9788302145315

Zbiór zadań jest uzupełnieniem podręcznika Matematyka. Poznać, zrozumieć. Kształcenie w zakresie podstawowym dla uczniów klasy 3. liceum i technikum. Przeznaczony jest dla tych, którzy chcą przez rozwiązywanie zadań zdobyć i utrwalić umiejętności matematyczne wymagane na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym.

Zbiór zadań składa się z 3 rozdziałów, które odpowiadają kolejnym rozdziałom podręcznika Matematyka. Poznać, zrozumieć. Kształcenie w zakresie podstawowym dla klasy 3. W każdym z nich zadania zostały podzielone na otwarte i zamknięte. Ułożono je zgodnie z kolejnością tematów w poszczególnych rozdziałach podręcznika oraz według wzrastającego stopnia trudności. Zadania, które wykraczają poza podstawę programową, oznaczono paskiem na marginesie. W rozdziale 3. zostały zamieszczone 2 przykładowe arkusze maturalne z zakresu podstawowego.

W zbiorze, poza typowymi zadaniami dla zakresu podstawowego, znajdują się zadania trudniejsze, oznaczone gwiazdką. Na końcu zbioru zamieszczono odpowiedzi do prawie wszystkich zadań, a do wielu trudniejszych dołączono krótkie wskazówki.