Masaż w pediatrii Przewodnik dla terapeutów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Masaż w pediatrii Przewodnik dla terapeutów

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: ELAMED

Tytuł: Masaż w pediatrii Przewodnik dla terapeutów

Autor: Ewa Bartelmus

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x24.0cm

Stron: 112

Rok : 2015

ISBN: 978-83-61190-72-1

POZYCJA OBOWIĄZKOWA DLA KAŻDEGO TERAPEUTY PRACUJĄCEGO Z DZIEĆMI
Niniejsza publikacja w sposób przejrzysty prezentuje postępowanie terapeutyczne, stanowiąc doskonałe kompendium wiedzy o wysokich walorach praktycznych. Bogato ilustrowany przewodnik z dobrze wykonanymi zdjęciami zawiera informacje o ułożeniu ciała dziecka oraz kierunku wykonywanych ruchów. Przewodnik jest kwintesencją dziesięcioletniego doświadczenia praktycznego autorki, która przedstawia szczegółowe metodyczne wskazówki do przeprowadzenia sesji masażu dziecka od okresu niemowlęcego po okres dojrzałości młodzieńczej, dając terapeutom możliwość zapoznania się z kuluarami pracy z dzieckiem.

Dlaczego warto?
- przewodnik jest pozycją unikatową na skalę kraju
- pokazuje wybrane techniki masażu dzieci z dokładnymi prezentacjami na fotografiach
- zawiera szczegółowe metodyczne wskazówki do przeprowadzenia sesji masażu dzieckaFragment recenzji prof. Henryka Knapika:
Masaż dzieci, a szczególnie niemowląt, rzadko bywa tematem opracowań, a zwłaszcza przewodników dla terapeutów. W tym względzie jest to praca unikatowa na skalę krajową. Nierzadko w pracy fizjoterapeuty masaż jest traktowany jako uzupełnienie terapii lub – co gorsza – jest pomijany. Jak zauważa autorka, masaż w pediatrii pełni wielorakie funkcje: profilaktyczną, diagnostyczną, terapeutyczną, pielęgnacyjną oraz psychologiczną. Niniejsza publikacja w sposób przejrzysty prezentuje postępowanie terapeutyczne, stanowiąc doskonałe kompendium wiedzy o wysokich walorach praktycznych. Bogato ilustrowany przewodnik z dobrze wykonanymi zdjęciami zawiera informacje o ułożeniu ciała dziecka oraz kierunku wykonywanych ruchów. Przewodnik jest kwintesencją dziesięcioletniego doświadczenia praktycznego autorki, która przedstawia szczegółowe metodyczne wskazówki do przeprowadzenia sesji masażu dziecka od okresu niemowlęcego po okres dojrzałości młodzieńczej, dając terapeutom możliwość zapoznania się z kuluarami pracy z dzieckiem. Uważam, że książka ta powinna być rozpowszechniona nie tylko w akademiach wychowania fizycznego i akademiach medycznych, ale również w wielu innych uczelniach, w których kształci się specjalistów fizjoterapii.