Masaż i inne techniki manualne stosowane u dzieci w zaburzeniach sensorycznych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Masaż i inne techniki manualne stosowane u dzieci w zaburzeniach sensorycznych

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: ELAMED

Tytuł: Masaż i inne techniki manualne stosowane u dzieci w zaburzeniach sensorycznych

Autor: Ewa Bartelmus

Rok: 2019

Stron: 172

Okładka: Miękka

ISBN: 9788365883186

Jedyna pozycja na rynku, która w tak obrazowy sposób omawia masaże mające zastosowanie przede wszystkim u dzieci z zaburzonymi procesami przetwarzania sensorycznego.

Ze względu na ogromną rozległość tematu, masaże są dedykowane dzieciom wykazującym zaburzenia na poziomie czucia powierzchownego, głębokiego, wibracji oraz dzieciom, u których występuje emocjonalna nietolerancja na dotyk.

Przewodnik dla terapeutów! Książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu diagnostyki oraz terapii za pośrednictwem masażu u dzieci w różnym przedziale wiekowym, u których występuje nadwrażliwość lub podwrażliwość w zakresie zmysłu dotyku.

Szczególną uwagę dziecko poświęca na wrażenia czuciowe dostarczane przez rodziców. To oni budują u dziecka poczucie więzi i bezpieczeństwa, tak bardzo potrzebne w procesie adaptacji społecznej. Masaż, który jest wykonywany przez terapeutę powinien być kontynuowany przez rodziców w domu, co stanowi również dla nich rodzaj umiejętności pielęgnacji, opieki i współdziałania ze swoim dzieckiem. Jakość dotyku również ma niebagatelne znaczenie.


Dlaczego warto?

  • Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania, w jaki sposób przeprowadzić skuteczną profilaktykę oraz terapię dziecka usprawniając jego kanały sensoryczne.
  • Wytyczne i wskazówki dotyczące prawidłowego przeprowadzenia masażu są opisane w prosty i zrozumiały sposób.
  • Obszerne fotorelacje – przy każdym opisie techniki masażu znajdują się profesjonalne zdjęcia z dodatkowymi uwagami i sugestiami, np. o kierunku wykonywania ruchów czy ułożeniu ciała dziecka.

Masaż jest niezwykłą formą nawiązywania głębokich relacji z dzieckiem poprzez fundamentalny zmysł, jakim jest dotyk. W związku z tym, że skóra, największy i najważniejszy narząd zmysłu człowieka, optymalnie przewodzi bodźce, odgrywa on bardzo istotną rolę w prawidłowym rozwoju fizycznym i emocjonalnym niemowlęcia.

Korzyści płynące z faktu wykonywania masażu są wszechstronne, dlatego powinien znaleźć swoje miejsce w codziennej profilaktyce oraz terapii dziecka. W książce prezentowane są przykładowe masaże mające zastosowanie u dzieci z zaburzonymi procesami przetwarzania sensorycznego, jednak aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój, warto wykonywać masaże również u dzieci zdrowych.