JESTEŚ W:
Start
Marksizm Nadzieje i rozczarowania
Marksizm Nadzieje i rozczarowania
Tytuł: Marksizm Nadzieje i rozczarowania
Autor: Hołówka Jacek, Dziobkowski Bogdan
Rok: 2017
Format: 16.5x23.5
Stron: 534
Okładka: Twarda
ISBN: 9788301196653
Marksizm. Nadzieje i rozczarowania to publikacja, która ma poprowadzić czytelnika przez gąszcz recepcji czy też ocen filozofii Marksa i ważnych dla kultury współczesnej tematów związanych
z marksizmem. Na publikacje składają się różne teksty, i to zarówno pod względem ujęcia tematu przewodniego, jak i warsztatu. Zamiarem redaktorów naukowych tomu było bowiem oddanie burzliwości i różnorodności toczącej się dyskusji na temat marksizmu oraz zaprezentowanie wielości jej wątków. Książka ta tworzy pewną spiętą tematem całość, ale ma również służyć jako zbiór samodzielnych artykułów dotyczących konkretnych zagadnień.
Tom zawiera artykuły dość odmiennie oceniające marksizm, co było świadomą intencją redaktorów.
Konfrontacja różnych ujęć skłania do podjęcia samodzielnej lektury dzieł Marksa i refleksji nad nimi. W przypadku Karola Marksa mamy bowiem do czynienia z niezwykle rzadko spotykaną w świecie nauki polaryzacją stanowisk.
Informacje GPSR:
WYDAWNICTWO NAUKOWE PWN SPÓŁKA AKCYJNA
02-460 Warszawa UL. GOTTLIEBA DAIMLERA 2
email: dyrektywa@pwn.pl