Magnetyzm i nadprzewodnictwo - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Magnetyzm i nadprzewodnictwo

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 60,50 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Magnetyzm i nadprzewodnictwo

  Autor: Szewczyk Andrzej, Wiśniewski Andrzej, Puźniak Roman, Szymczak Henryk

  Wydanie: 1

  Rok: 2018

  Format: 16.8x23.8cm

  Stron: 286

  ISBN: 9788301171766

  W ostatnich latach gwałtownie wzrasta zainteresowanie materiałami magnetycznymi i fizyką magnetyzmu, m.in. za sprawą burzliwego rozwoju spintroniki, wykorzystaniem nanocząsteczek magnetycznych w medycynie i odkryciem zjawiska gigantycznego magnetooporu, które już znalazło zastosowanie w nowej generacji głowic odczytujących informację zapisaną magnetycznie. Utrzymuje się też ogromne zainteresowanie nadprzewodnikami, głównie z powodu odkrycia dużej liczby nadprzewodników, w których zjawisko to zachodzi w temperaturze zbliżonej do temperatury ciekłego azotu a często nawet znacznie od niej wyższej.

  Książka stanowi kompendium wiedzy o magnetyzmie i nadprzewodnictwie. Autorzy w nowatorski i jednolity sposób, językiem zrozumiałym dla współczesnego czytelnika, opisują:
  pojęcie momentu magnetycznego,
  oddziaływania prowadzące do wystąpienia uporządkowania magnetycznego (oddziaływanie wymiany),
  zjawisko nadprzewodnictwa,
  właściwości magnetyczne różnych materiałów, w tym materiałów „nowych”, które w ostatnich latach wzbudzają duże zainteresowanie, jak np. superparamagnetyków, materiałów z frustracją, szkieł spinowych, materiałów o obniżonej wymiarowości i wykazujących kolosalny magnetoopór manganitów,
  właściwości substancji w stanie nadprzewodzącym,
  magnetyczne i nadprzewodzące przemiany fazowe.

  Książka jest przeznaczona dla studentów fizyki, fizyki technicznej, elektroniki, inżynierii materiałowej oraz doktorantów, pracowników naukowych i wykładowców pragnących poszerzyć swoja wiedzę w tej dziedzinie.