Macromedia Flash 8 Professional - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Macromedia Flash 8 Professional

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Macromedia Flash 8 Professional

Autor: Vogeleer David

Rok: 2006

Format: 16.0x24.0cm

Stron: 800

ISBN: 9788324603350

Zostań flashowym guru

W ciągu kilku ostatnich lat Flash z prostego narzędzia animacyjnego stał się prawdziwym ",kombajnem", służącym do tworzenia interaktywnych witryn WWW i prezentacji multimedialnych. Rozbudowane narzędzia rysunkowe i animacyjne, obiektowy język programowania ActionScript i możliwość korzystania z plików multimedialnych dają projektantom niemal nieograniczoną swobodę twórczą. O ogromnej popularności Flasha może również świadczyć fakt, iż odtwarzacz plików SWF jest programem najczęściej pobieranym z sieci. Macromedia Flash 8 jest uniwersalnym narzędziem przeznaczonym dla wszystkich projektantów witryn i aplikacji WWW.

W najnowszej wersji producent wprowadził wiele usprawnień -- dodano obsługę nowych formatów plików, rozbudowano sposoby publikowania plików SWF oraz zmodernizowano interfejs użytkownika.

",Macromedia Flash 8 Professional. Księga eksperta", to szczegółowe omówienie wszystkich możliwości tej niezwykłej aplikacji. Czytając ją, poznasz Flasha 8 ",od podszewki",, poczynając od interfejsu użytkownika i zasad posługiwania się narzędziami graficznymi, na programowaniu w języku ActionScript kończąc. Dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać w swoich projektach pliki graficzne, dźwiękowe i cyfrowe wideo, jak łączyć Flasha z innymi technologiami kreowania witryn WWW, takimi jak ASP, PHP i ColdFusion, oraz publikować pliki SWF. Nauczysz się tworzyć interaktywne elementy nawigacyjne i formularze, stosować pliki XML oraz odtwarzać strumieniowo pliki multimedialne.

Interfejs użytkownika i preferencje
Narzędzia graficzne
Tworzenie animacji
Import plików wideo i dźwiękowych
Publikowanie plików SWF
Typy danych w języku ActionScript
Elementy języka ActionScript
Korzystanie z panelu Actions
Kontrolowanie właściwości obiektów
Obsługa zdarzeń
Integracja z PHP, ASP i ColdFusion
Przetwarzanie plików XML
Pobieranie danych z plików zewnętrznych