Lek. Nauka o wpływie umysłu na ciało - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Lek. Nauka o wpływie umysłu na ciało

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Galaktyka
 • Stara Cena: 49,90 złCena: 29,94 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: LEK. NAUKA O WPŁYWIE UMYSŁU NA CIAŁO

  Autor: JO MARCHANT

  Liczba stron 370

  Format 158 x 240 mm

  Oprawa miękka

  ISBN 978-83-7579-535-6

  Data wydania 27.09.2016 r.

  W swojej nowej, rewelacyjnej książce Jo Marchant bierze pod lupę najnowsze osiągnięcia naukowe i zadaje ważne pytania.
  • Czy ludzie, którzy zwracają się ku medycynie alternatywnej, są po prostu naiwni, czy może jednak wiedzą, co robią?
  • Czy myśli, przekonania i emocje mają wpływ na zdrowie fizyczne?
  • Czy możemy wytrenować mózg tak, by zaczął leczyć ciało?

   

  Jo Marchant wyrusza tropem naukowców zgłębiających wpływ umysłu na ciało: od placebo po hipnozę i od komunikacji społecznej po medytację. Przygląda się temu, do czego zdolny jest umysł człowieka, bada dlaczego i jak działa nasz mózg oraz w jaki sposób możemy wykorzystać we własnym życiu najnowsze odkrycia w tej dziedzinie.

  Książka zabiera nas w niezwykłą podróż, skłania do refleksji i każe na nowo przemyśleć, co właściwie znaczy być człowiekiem.

   

  Jo Marchant opowiada niezwykłe i poruszające historie ludzi, którzy dzięki sile własnego umysłu i ogromnej motywacji pokonali poważne choroby. Jej książka to pasjonująca podróż w głąb naszego umysłu. Jest prawdziwa i daje nadzieję.

  Iwona Schymalla

  red. nacz. Medexpress.pl

   
  Autorka ukazuje ludzki umysł w całej jego złożoności i potędze. Stara się odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie wspierać leczenie farmakologiczne terapią niefarmakologiczną, by przyspieszyć proces leczenia i zmniejszyć liczbę działań niepożądanych. W ciekawy sposób opowiada historię powstania i stosowania placebo, a także wprowadza czytelnika w świat badań nad wykorzystywaniem siły sugestii w leczeniu wielu schorzeń. Książkę czyta się jednym tchem, mimo jej naukowego charakteru.

  Prof. dr hab. n. med. Artur Pupka
  specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej, angiologii, transplantologii klinicznej i medycyny sportowej

   
  Najnowsze badania dowodzą, że dzięki sile umysłu możemy oddziaływać na poszczególne procesy fizjologiczne, a tym samym przyspieszać proces zdrowienia – lub wpędzać się w chorobę. Autorka opowiada między innymi, jak wpływać na sprawność układu odpornościowego czy zmniejszać natężenie bólu. Lektura tej książki z pewnością będzie dla wielu z Państwa prawdziwie inspirującym przeżyciem.

  Dr n. med. Daniel Śliż

  III Klinika Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM

   

  Uzdrawiająca moc umysłu stała się najważniejszym polem bitwy w wojnie z irracjonalnym myśleniem. Sęk w tym, że im usilniej sceptycy starają się obalać szalone teorie, odwołując się do logiki oraz dowodów i metod naukowych, tym skuteczniej zniechęcają do siebie tych, których od początku chcą przeciągnąć na swoją stronę. Gdybyśmy jednak spróbowali podejść do tematu inaczej i wnikliwie przyjrzeli się roli umysłu w odzyskiwaniu zdrowia? Jo Marchant wyrusza tropem naukowców zgłębiających wpływ umysłu na ciało: od placebo po hipnozę, od komunikacji społecznej po medytację. Przygląda się temu, do czego zdolny jest umysł, bada, jak on działa i w jaki sposób możemy najnowsze odkrycia w tej dziedzinie wykorzystać we własnym życiu – a także do niesienia pomocy pacjentom. Marchant posługuje się przykładami nauki płynącej z doświadczeń psychobiologicznych i pomaga lepiej zrozumieć wpływ umysłu na fizjologię człowieka. Twierdzi przy tym, że możemy nauczyć się żyć w zgodzie z własnym ciałem, nie karmiąc się złudzeniami, lecz opierając się na dowodach naukowych. Niezwykle pouczająca lektura (…) pełna wnikliwych spostrzeżeń.
  The Guardian


  Dziennikarstwo naukowe w najlepszym wydaniu, wciągające i porywające.
  City Book Reviews


  Niezwykła, zniewalająca.
  New Scientist


  To literatura popularnonaukowa w najlepszym wydaniu!

  Henry Marsh

  autor Do No Harm

   

  O Autorce:

  Jo Marchant jest dziennikarką naukową, uhonorowaną wieloma nagrodami. Studiowała na londyńskich uczelniach St Bartholomew’s Hospital Medical College i Imperial College, jest doktorem genetyki, mikrobiologii medycznej oraz komunikacji naukowej. Pracowała jako redaktorka w „New Scientist” i „Nature”, jej artykuły ukazywały się też między innymi w „The Guardian”, „Wired UK”, „The Observer”, „The Economist” i „Smithsonian”. Wykłada na całym świecie. W 2009 roku książka Jo Zagadka komputera sprzed 2000 lat znalazła się na liście finalistów Royal Society Prize for Science Books.

  www.jomarchant.com