✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Leczenie zespołów otępiennych H. Förstl Elsevier Urban & Partner
img
img

Leczenie zespołów otępiennych

 • Dostępność: Brak
 • Wydawca: Elsevier Urban & Partner
 • Stara Cena: 79,00 złCena: 65,57 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł : Leczenie zespołów otępiennych

  Autor : H. Förstl

  Stron : 296

  ISBN : 978-83-89581-02-0

  Rok wydania : 2005

  Wydanie : I

  Oprawa : T. Zyss

  Format : 150 x 210

     W starzejącym się społeczeństwie zwiększa się liczba osób obu płci wskazujących różnie nasilone objawy otępienne. Ponieważ jest to grupa zaburzeń o złożonej etiopatogenezie, można mówić o zespołach otępiennych typu alzheimerowskiego.
     Choroba otępienna rozwija się zwykle podstępnie, ale w sposób ciągły. W początkowym okresie objawy jej są niecharakterystyczne, słabo wyrażone, różnie nasilone u poszczególnych osób. W pełni rozwinięta choroba otępienna stanowi tragedię dla osób nią dotkniętych, duże obciążenie fizyczne, psychiczne i finansowe dla ich rodzin, jak i problem dla społeczeństwa.
     Autorzy omawiają etiopatogenezę zespołów otępiennych zgodnie z ostatnimi zdobyczami wiedzy, nowoczesne metody ich diagnostyki, przebieg kliniczny, czynniki ryzyka, metody i środki zapobiegawcze oraz obszernie różne grupy leków, których głównym celem jest spowolnienie postępu zaburzeń poznawczych i behawioralnych towarzyszących tej chorobie.
     Autorzy przyznają, że dotychczas nie stworzono cudownego leku przeciwotępiennego, nie wynaleziono również szczepionki na chorobę Alzheimera. Nie pozbawiają nas jednak nadziei - trwają prace nad szczepionką przeciw złogom amyloidu w mózgach chorych na chorobę Alzheimera.
     Chociaż książka ma charakter specjalistyczny i adresowana jest głównie do neurologów i psychiatrów, skorzystać z niej mogą także lekarze innych specjalności - w tym lekarze rodzinni, którzy jako pierwsi mają kontakt z pacjentami i często doświadczają trudności z prawidłowym rozpoznawaniem choroby otępiennej.


  Spis treści :
  1. Historia otępienia i leków otępiennych
  2. Diagnostyka i ocena przebiegu otępienia
  3. Układ cholinergiczny i leczenie otępienia typu alzheimerowskiego
  4. Glutaminergiczna neurotransmisja i memantyka
  5. Inne leki nootropowe i przeciwotępienne
  6. Nowe przyczynowe metody leczenia
  7. Czynniki ryzyka, na które można wpływać, i zapobieganie
  Dodatek
  Wykaz skrótów
  Kliniczne skale oceny
  Wykaz leków
  Interakcje
  Adresy