Leczenie wspomagające w onkologii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Leczenie wspomagające w onkologii

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Via Medica

Tytuł: Leczenie wspomagające w onkologii

Wydanie: 1

Rok: 2013

Format: 12.0x20.5cm

Stron: 234

ISBN: 9788375996111

Zachęceni dużym zainteresowaniem dotychczasowymi monografiami z serii ",Praktyczny Przewodnik dla Lekarzy",, z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kolejną pozycję. Jej tematem jest leczenie wspomagające chorych na nowotwory - postępowanie, które ma na celu przeciwdziałanie lub łagodzenie powikłań choroby oraz niepożądanych efektów leczenia.

Leczenie wspomagające staje się obecnie niezbędnym elementem procesu terapeutycznego i często warunkiem jego powodzenia. Równocześnie zwiększa ono szansę chorego na odzyskanie zdolności do prawidłowego fizycznego i społecznego funkcjonowania. Obejmuje ono szeroki wachlarz leków, ale wykorzystuje również inne metody, w tym wsparcie psychologiczne. Znajduje zastosowanie we wszystkich nowotworach i stadiach zaawansowania choroby, jest elementem skojarzonego leczenia zarówno o założeniu radykalnym, jak i paliatywnym.

Istotna rola i powszechność stosowania leczenia wspomagającego w onkologii nakazuje wszystkim lekarzom zajmującym się chorymi na nowotwory konieczność uzyskania odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Dodatkowym uzasadnieniem dla przygotowania obecnej monografii jest złożoność leczenia wspomagającego oraz jego szybki rozwój.

W monografii staraliśmy się zachować przejrzystą strukturę poszczególnych rozdziałów, przy utrzymaniu obowiązującej w całej serii zasadzie naukowej wiarygodności omawianych zagadnień. Wszystkim Autorom pragniemy przekazać podziękowania za włożoną pracę. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Dr hab. n. med. Renaty Zauchy - redaktora tego ważnego podręcznika.

Mamy nadzieję, że monografia będzie stanowiła istotną pomoc w codziennej pracy klinicznej wszystkich Czytelników i spełni Ich oczekiwania. Jak zwykle czekamy na Państwa opinie i sugestie, które pomogą nam w przygotowaniu kolejnych pozycji.
Jacek Jassem, Maciej Krzakowski