✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Leczenie odleżyn i ran przewlekłych Grzegorz Wojciech Krasowski, Marek Stanisław Kruk Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

Leczenie odleżyn i ran przewlekłych

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Leczenie odleżyn i ran przewlekłych

Autor: Grzegorz Krasowski, Marek Kruk

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 104

Wydanie: 1

Rok wydania: 2018

ISBN: 978-83-200-5510-8

Rany przewlekłe, trudno gojące się, stanowią poważne powikłanie różnych chorób i zaburzeń związanych z miejscową redukcją przepływu krwi w naczyniach żylnych, tętniczych lub w mikrokrążeniu. Nieleczona lub leczona niewłaściwie rana może się rozprzestrzeniać w głąb tkanek. Rany przewlekłe stanowią poważny problem kliniczny, pielęgnacyjny, ale również społeczny i socjalny, który dotyczy w Polsce ponad 500 tys. osób.
Zarówno pacjentom, jak i ich opiekunom potrzebna jest wiedza i wskazówki do postępowania, aby skrócić proces gojenia i oszczędzić cierpień.
W poradniku autorzy prezentują aktualny stan wiedzy na temat profilaktyki i leczenia odleżyn i ran przewlekłych, w tym owrzodzeń żylnych, niedokrwiennych i innych ran powstałych w przebiegu chorób przewlekłych. Wśród poruszanych w książce zagadnień znajdują się przyczyny powstawania tego typu ran, czynniki ryzyka oraz omówienie procesu gojenia ran.