Leczenie chorób infekcyjnych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Leczenie chorób infekcyjnych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Stara Cena: 134,00 złCena: 112,02 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Leczenie chorób infekcyjnych

  Wydanie: 1

  Rok: 2021

  Format: 12.3x19.5cm

  Stron: 574

  ISBN: 9788320062557

  Leczenie chorób infekcyjnych, przygotowane pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Katarzyny Dzierżanowskiej-Fangrat, jest przewodnikiem zrobionym z myślą o lekarzach, którzy w swojej codziennej praktyce spotykają się z różnymi zakażeniami, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. To przydatne kompendium w pięciu częściach prezentuje następujące treści:
  - leki przeciwdrobnoustrojowe – dawkowanie u dorosłych,
  - leki przeciwdrobnoustrojowe – dawkowanie u dzieci,
  - podstawowe właściwości leków przeciwdrobnoustrojowych,
  - leczenie zakażeń wywołanych przez określone drobnoustroje,
  - zakażenia u dorosłych.
  W publikacji w klarowny sposób, w tabelach, przedstawiono dawkowanie leków, leczenie poszczególnych czynników patogennych i wybranych grup zakażeń. Istotną informacją są dane dotyczące samych leków przeciwdrobnoustrojowych – ich biodostępność, farmakokinetyka, interakcja z innymi lekami oraz toksyczność. Dodatkowe uzupełnienie stanowią rozdziały traktujące o specyficznych grupach chorych (osoby otyłe, po przeszczepie), chorobach odzwierzęcych czy bioterroryzmie.
  Leczenie chorób infekcyjnych to przejrzysty informator, mający na celu ułatwić lekarzowi praktykowi podjęcie szybkiej decyzji terapeutycznej w zakresie zakażeń i chorób zakaźnych. Jest przeznaczony dla lekarzy wszystkich specjalności, lekarzy stażystów, a także może służyć za uzupełnienie wiedzy dla studentów medycyny oraz pracowników laboratorium do przeglądu czynników patogennych, a także zakresu ich wrażliwości na leki.