Łączenie solidaryzmu z wolnością w ubezpieczeniach społecznych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Łączenie solidaryzmu z wolnością w ubezpieczeniach społecznych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Scholar
 • Stara Cena: 49,35 złCena: 40,71 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Łączenie solidaryzmu z wolnością w ubezpieczeniach społecznych

  Autor: Sowada Christoph

  Rok: 2013

  Stron: 426

  ISBN: 9788373836624

  Książka Christopha Sowady jest pierwszą na polskim rynku, która ukazuje problemy funkcjonowania i zmian systemu zdrowotnego w pełni jego teoretycznej i praktycznej złożoności. Jednocześnie pozbawia złudzeń co do tego, że istnieje jedno remedium i możliwe są szybkie i zasadnicze przeobrażenia tego systemu.
  (…) Szczególnie wartościowe w tej pracy jest to, że ogólne rozważania na temat łączenia rynku i państwa (public – private mix) w systemie zdrowotnym są konfrontowane z doświadczeniami wieloletniego reformowania tych systemów w trzech krajach, które świadomie wybrały poszukiwanie odpowiednich proporcji w działaniu zróżnicowanych mechanizmów: Szwajcarii, Niemiec i Holandii.
  (…) Oryginalnym elementem tych rozważań jest potraktowanie solidaryzmu, nie tyle jako wartości (celu), a de facto – jako instrumentu ładu społeczno-gospodarczego, obok rynku i państwa.
  Prof. dr hab. Stanisława Golinowska
  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

  Christoph Sowada (ur. w roku 1966), absolwent uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen (Niemcy), uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na uniwersytecie w Poczdamie (Niemcy). Od roku 2000 pracownik Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, współtwórca pierwszego w Polsce zespołu ekonomiki zdrowia. W pracy naukowej i dydaktyce zajmuje się głównie problemami finansowania w ochronie zdrowia. Współautor raportów Finansowanie ochrony zdrowia w Polsce – Zielona Księga I i Zielona Księga II, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych.