Kwalifikacja E.14 Część 2 Tworzenie baz danych i administrowanie bazami - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kwalifikacja E.14 Część 2 Tworzenie baz danych i administrowanie bazami

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion Edukacja

Tytuł: Kwalifikacja E.14 Część 2 Tworzenie baz danych i administrowanie bazami

Autor: Pokorska Jolanta

Rok: 2013

Format: 17.0x24.0cm

Stron: 296

ISBN: 9788324665105

Technik informatyk nie jest zwykłym użytkownikiem komputerów. Jeśli uczeń wybiera szkołę o takim profilu, z czasem staje się prawdziwym komputerowym ekspertem.

Kwalifikacja E.14. dotyczy tematów związanych z tworzeniem aplikacji internetowych oraz projektowaniem i tworzeniem baz danych. Pierwszy podręcznik z tej serii zawierał wiedzę z zakresu projektowania i tworzenia stron internetowych. Drugi, Tworzenie baz dancyh i administrowanie bazami, wyjaśnia zasady projektowania baz danych i zarządzania tymi bazami. Podręcznik jest zgodny z najnowszą podstawą programową. Dzięki realizacji zawartych w nim zadań uczniowie zaczną bez problemu identyfikować terminy związane z relacyjnymi bazami danych, będą stosować zasady normalizacji tabel oraz poznają funkcje programu MS Access. Przyszli technicy informatycy poznają pojęcia związane z architekturą systemów bazodanowych. Nauczą się także instalować i konfigurować serwery baz danych oraz nimi zarządzać. Informacje dotyczące języka SQL ułatwią im tworzenie bazy danych oraz pozwolą na odczytywanie i modyfikowanie zawartych w niej danych, a także kontrolowanie dostępu do nich. Uczniowie zapoznają się też z zasadami stosowania transakcji, procedur składowych oraz wyzwalaczy. Podręcznik składa się z sześciu części, a jego budowa pozwala na realizowanie treści programowych w sposób wybrany przez nauczyciela.