Kultury narodowe u korzeni - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kultury narodowe u korzeni

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 49,90 złCena: 46,09 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Kultury narodowe u korzeni

  Autor: Kłoskowska Antonina

  Wydanie: 2

  Rok: 2017

  Format: 14.0x20.5cm

  Stron: 470

  ISBN: 9788301145576

  Kultury narodowe u korzeni

  Co to jest naród i jak powstał?
  Czy można zmienić przynależność narodową?
  Czym są mniejszości narodowe?

  Kultury narodowe u korzeni to jedna z najważniejszych prac z socjologii narodu, której oddziaływanie wykracza daleko poza granice Polski. Autorka patrząc na zagadnienie kultury narodowej z polskiej perspektywy w nowatorski sposób łączy ją z dorobkiem nauki światowej. Prezentuje różne rozumienie terminu ",naród",, analizuje zagadnienia związane z konwersjami i mniejszościami narodowymi oraz centrum kultury narodowej. Problematyka ta ma znaczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, stanowiąc dla wielu osób sedno refleksji nad tożsamością narodową.

  Książka przygotowana została z myślą o czytelnikach, których interesuje miejsce kultur narodowych w ich własnym życiu i różnorodność stosunku ludzi do narodowości własnej i cudzej. Od czasu pierwszego wydania tej pracy poruszana w niej problematyka socjologii narodu, konwersji narodowych i mniejszości narodowych zyskuje coraz bardziej na popularności wśród badaczy i studentów nauk społecznych.

  Praca szczególnie polecana socjologom, antropologom, politologom oraz wszystkim, dla których temat kultury narodowej jest ważny i interesujący.