Kształtowanie metali lekkich - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kształtowanie metali lekkich

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PWN
 • Stara Cena: 89,90 złCena: 75,89 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Kształtowanie metali lekkich 

  Autor: Kazimierz E. Oczoś, Andrzej Kawalec

  Wydanie: pierwsze

  Rok: 2012

  Oprawa: twarda

  Stron: 608

  ISBN:978-83-01-16875-9

  Kształtowanie metali lekkich

  Pierwsza publikacja, która całościowo ujmuje problematykę kształtowania metali lekkich. Autorzy dokonali prezentacji najważniejszych oraz bardziej rozpowszechnionych i efektywnych sposobów kształtowania formującego (za pomocą odlewania czy metalurgii proszków), kształtowania plastycznego, kształtowania przyrostowego (metodami rapid-technologii) oraz kształtowania ubytkowego.

  W praktyce istnieje wiele sposobów i odmian kształtowania metali lekkich, dlatego ograniczyli się do możliwie zwięzłego omówienia ich podstawowych cech i zalecanego zastosowania. Z racji intensywnego rozwoju i istotnych walorów użytkowych więcej uwagi poświęcili kształtowaniu ubytkowemu metali lekkich, przede wszystkim w aspekcie charakterystyki stosowanych łańcuchów procesowych, narzędzi kształtujących oraz maszyn i urządzeń. Osobny rozdział dotyczy problematyki modelowania i symulacji procesów kształtowania.

  Książka jest przeznaczona dla kadry inżynieryjno-technicznej zatrudnionej w przemyśle – zwłaszcza lotniczym, samochodowym i budowy maszyn, jak też w przedsiębiorstwach przetwarzających metale lekkie. Przydatna jest również pracownikom i studentom wydziałów mechanicznych, budowy maszyn oraz inżynierii produkcji.