Kruche życie Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kruche życie Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo SINE QUA NON SQN

Tytuł: Kruche życie Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

Rok: 2019

Autor: Stephen Westaby

ISBN: 9788381294478

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Format: 13.5x21.9cm

Stron: 416

Wydanie: 1

To nie jest książka dla ludzi o słabym sercu! Stephen Westaby jest wybitnym kardiochirurgiem, który wykonywał najtrudniejsze operacje, w tym słynny przeszczep sztucznego serca w 2000 roku. Jego pacjent Peter Houghton po wszczepieniu pompy serca przeżył jeszcze 7 lat, to pierwszy taki przypadek w historii medycyny. 
 
„Kruche życie” to wspomnienia profesora  Westaby`ego od chwili, kiedy zaczął marzyć o karierze kardiochirurga aż do pionierskich operacji, z którymi miał do czynienia w trzydziestopięcioletniej karierze. Lekarz odsłania kulisy swojej pracy, zapraszając czytelnika do asystowania mu przy stole operacyjnym. Westaby ocalił setki istnień, a wiele jego doświadczeń lekarskich okazało się przełomowymi dla rozwoju kardiochirurgii.
 
Historie sprawiają, że jeżą nam się włosy na głowie, ale też fascynują, bawią i głęboko poruszają. Dzięki temu zaczynamy rozumieć, jak cienka jest granica między życiem i śmiercią oraz jak duży mamy wpływ na swoje życie. Dowiadujemy się też bardzo wiele o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.

Ta książka sprawi, że zaczniemy myśleć o sercu w zupełnie inny sposób.  

Unikalność wspomnień Westaby`ego polega na sprawnym, ale pełnym emocji przekazaniu niespotykanej determinacji, pasji. To wszystko okraszone jest niebywałym w tych okolicznościach poczuciem humoru.

Stephen Westaby - pionier kardiologii, jeden z założycieli „Calon Cardio Technology” z siedzibą w Institute of Life Sciences, University of Swansea. Pierwsze z przygotowanych przez firmę urządzeń otrzymało brytyjską nagrodę za najlepszą przełomową technologię medyczną w 2011 roku. Kardiochirurg osobiście wykonał ponad 11000 operacji na otwartym sercu u dorosłych i dzieci oraz przeszkolił wielu chirurgów, praktykujących obecnie w Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej, Europie, Japonii i Indiach.

Surowe i poruszające… napisane tak, że ciarki chodzą po plecach. Kruchość życia to szczerzy i wciągający pamiętnik człowieka, który poświęcił pomocy bliźnim całe dziesięciolecia. – książka tygodnia według „The Times”

W walce o życie chciałoby się mieć u boku kogoś takiego jak Westaby, faceta, który nazywa dyrektorów medycznych Stasi, a do boju rusza z okrzykiem „chrzanić protokół!”. – książka roku według „The Guardian”