Korzystne i niekorzystne interakcje leków stosowanych w farmakoterapii bólu - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Korzystne i niekorzystne interakcje leków stosowanych w farmakoterapii bólu

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medical Education
 • Cena: 22,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Korzystne i niekorzystne interakcje leków stosowanych w farmakoterapii bólu

  Autor: pod redakcją Jarosława Woronia

  Stron: 52

  Oprawa: miękka

  Rok: 2018

  ISBN: 978-83-65471-33-8

  Interakcje leków stosowanych w farmakoterapii bólu mają bardzo istotne znaczenie praktyczne. Pacjent leczony z powodu dolegliwości bólowych przyjmuje jednocześnie kilka leków, które mogą wchodzić ze sobą w niekorzystne interakcje zarówno farmakokinetyczne, jak i farmakodynamiczne, czego skutkiem jest występowanie działań niepożądanych o różnym obrazie klinicznym. Dodatkowy problem praktyczny stanowi fakt, że równocześnie stosowane leki mogą charakteryzować się wspólnym profilem działań niepożądanych , które mogą ulegać potencjalizacji.
  Stan pacjenta leczonego z powodu bólu niejednokrotnie ulega dynamicznym zmianom, które powodują pojawianie się nowych objawów, dlatego też istotnym elementem oceny chorego jest rozróżnienie objawów związanych z progresją choroby i wynikających bezpośrednio z działań niepożądanych stosowanych leków. W praktyce lekarza przyjmującego pacjenta w ambulatorium z grupy leków przecibólowych najczęściej stosowane są nieopioidowe leki przeciwbólowe (NLPZ, paracetamol, metamizol)