✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Konsultacja kliniczna w pediatrii. Tom 1 L.C. Garfunkel, J.M. Kaczorowski, C. Christy red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Konsultacja kliniczna w pediatrii. Tom 1

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Cena: 24,73 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł : Konsultacja kliniczna w pediatrii. Tom 1

  Autor : L.C. Garfunkel, J.M. Kaczorowski, C. Christy

  Redaktor : red.

  Stron : 240

  ISBN : 978-83-7609-141-9

  Rok wydania : 2010

  Wydanie : I

  Oprawa : twarda

  Format : 220x290 mm

  Konsultacja kliniczna w pediatrii to podręcznik dla zabieganych pediatrów klinicystów. Każda z pięciu części zawiera spójną i usystematyzowaną wiedzę na temat konkretnych chorób i problemów klinicznych, a także wiele cennych informacji skondensowanych w diagramach, tabelach i wzorach.
  Część I - zatytułowana Diagnostyka różnicowa, omawia rozpoznanie róźnicowe prawie 50 najczęściej spotykanych chorób.
  Część II - Algorytmy kliniczne pomagają czytelnikowi w dojściu do prawidłowej diagnozy.
  Część III - Siatki centylowe, wzory, tabele i testy - zawiera niezbędne w praktyce tabele, schematy, równania i wykresy. W tej części treść jest pogrupowana w szerokich dziedzinach medycyny, takich jak dermatologia, rozwój człowieka, medycyna ratunkowa (oparzenia, wstrząsy), równania i nomogramy, wykresy wzrostu, neurologia, medycyna sportowa i ortopedia, a także wykresy wybranych czynności życiowych oraz wyniki badań laboratoryjnych i ich interpretacja.
  Część IV - Profilaktyka.
  Część V - omówiono w niej prawie 400 jednostek chorobowych w układzie alfabetycznym.
  W książce znajdziemy także wiele innych ważnych zagadnień, między innymi: kalendarz szczepień, metody zapobiegania egzotycznym i przewlekłym chorobom zakaźnym oraz uodporniania na nie, wskazówki dietetyczne i zawartość niektórych odżywek, badania przesiewowe młodzieży, metody kontroli urodzeń dla nastolatków, sposoby walki z nikotynizmem, ryzyko związane z międzynarodową adopcją, problemy związane z odbywaniem kary więzienia przez rodziców, a przebywaniem dziecka w rodzinie zastępczej, a także badania przesiewowe zalecane w tych sytuacjach oraz badania podstawowe i dodatkowe do przeprowadzenia w przypadku depresji rodzica.

  Spis treści :
  Część 1. Diagnostyka różnicowa
  Część 2. Algorytmy kliniczne
  Część 3. Siatki centylowe, wzory, tabele i testy
  Część 4. Profilaktyka