Koncepcje polityki - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Koncepcje polityki

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Scholar
 • Stara Cena: 43,05 złCena: 35,52 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Koncepcje polityki

  Wydanie: 1

  Rok: 2009

  Format: 16.5x24.0cm

  Stron: 388

  ISBN: 9788373833692

  Książka dotyczy zasadniczych wizji tego, czym polityka jest i czym winna się stać w przyszłości. Znakomicie tę intencję oddaje struktura książki, która najpierw koncentruje się na szerokich nurtach, panoramicznych wizjach obszaru politycznego, potem zaś zwraca się (...) w stronę wybitnych twórców – wizjonerów tego co polityczne.
  z recenzji doc. dr. hab. Szymona Wróbla

  Polityką jest wszystko to, w czym przejawia się chęć i wola – indywidualna lub zbiorowa, luźna lub zorganizowana – oddziaływania na państwowe organa władzy oraz tychże organów funkcjonowanie i podtrzymywanie. Takie ujęcie kładzie nacisk na fakt, że polityka zaczyna się, kończy i trwa w państwie.
  Włodzimierz Wesołowski

  Zdaniem myślicieli klasycznych wolność sytuowała się wyłącznie w przestrzeni publicznej, w sferze polis. Była działaniem wykraczającym poza sferę konieczności, która „jest przede wszystkim zjawiskiem przedpolitycznym, cechą charakterystyczną prywatnej organizacji gospodarstwa domowego”. Polityka w ujęciu republikańskim to (...) przestrzeń swobodnej kreacji, przestrzeń, w której ludzkie działania – nieuwarunkowane czysto biologicznymi potrzebami – odciskają trwały ślad.
  Marcin Gajek

  Apolityczny cel, jakim jest wolność jednostkowa, wymaga zawsze procesu politycznego i nie może się bez niego obyć. W tym kontekście lektura Monteskiusza jest nieoceniona. Uzmysławia nam bowiem paradoks projektu liberalnego, jakim jest uznanie polityki za mechanizm konieczny do tego, by móc wieść życie antypolityczne.
  Nina Gładziuk