Komunikacja medyczna dla studentów i lekarzy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Komunikacja medyczna dla studentów i lekarzy

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medycyna Praktyczna
 • Stara Cena: 25,00 złCena: 22,50 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Komunikacja medyczna dla studentów i lekarzy

  Pod redakcją: Marii Nowiny Konopki, Wojciecha Feleszki, Łukasza Małeckiego

  ISBN: 9788374305624

  Rok: 2018

  Format: 167 x 240

  Strony: 373

  Oprawa: miękka

  Do tej pory pierwsza i jedyna w Polsce książka naukowa na temat komunikacji w środowisku medycznym pt. „Komunikacja medyczna dla studentów i lekarzy” pod redakcją Marii Nowiny Konopki, Wojciecha Feleszko i Łukasza Małeckiego.
  Autorami są wybitni i doświadczeni polscy eksperci nauczający komunikacji w różnych uczelniach medycznych. Co ważne - reprezentują różne dziedziny i dyscypliny naukowe oraz różne specjalności kliniczne. 
  Książka ta pomoże usprawnić lekarzowi komunikację z pacjentem. Wychodzi ona ze środowiska lekarskiego i odwołuje się nie tylko do głęboko humanistycznego paradygmatu medycyny, wskazuje wartość współpracy i korzyści zdrowej relacji z pacjentami, ale pokazuje jak uprawiać zawód lekarza w sposób efektywny. Co istotne, przedstawione w praktycznej formie zasady i sposoby komunikacji prezentowane są w kontekście danych medycznych oraz realiów naszej codziennej pracy. Książka może stanowić podręcznik zarówno dla studentów, jak i lekarzy, którzy chcieliby uzupełnić wiedzę, której nie mieli szansy poznać podczas studiów.
  Główną uwagę poświęcono technikom komunikacyjnym pomocnym m.in. w inicjowaniu konsultacji, nadawaniu jej struktury, budowaniu relacji między lekarzem a pacjentem, zbieraniu wywiadu i przeprowadzaniu badania przedmiotowego, a także zamykaniu konsultacji. Ponadto omówiono sposoby przekazywania niepomyślnych wiadomości, techniki komunikacji z pacjentem z zaburzeniami psychicznymi oraz zasady komunikacji w zespole terapeutycznym. Ostatnia część publikacji stanowi zbiór scenariuszy zaczerpniętych z codziennej praktyki lekarskiej, które można wykorzystać do samodzielnego studiowania oraz do kontroli stopnia przyswojenia treści zawartych w książce.