✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Kompendium farmakoterapii dla stomatologów red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Kompendium farmakoterapii dla stomatologów

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Kompendium farmakoterapii dla stomatologów

Redaktor : red.

Stron : 380

ISBN : 978-83-87944-87-2

Rok wydania : 2001

Wydanie : I

Oprawa : twarda

Format : 170 x 240

   Książka ta, oprócz wiedzy farmakologiczno-stomatologicznej, przedstawia również problemy farmakoterapii, z którymi każdy lekarz, niezależnie od uprawianej specjalności, może się zetknąć w codziennym kontakcie z pacjentem. Są to zagadnienia takie jak: szeroko pojęta antybiotykoterapia, zwalczanie lęku i bólu, podstawy kortykoterapii oraz postępowanie w nagłych wypadkach, z uwzględnieniem reakcji alergicznych.
   Podręcznik składa się z dwóch głównych części: zagadnień ogólnych oraz zagadnień szczegółowych. Część ogólna uwzględnia znaczny postęp w farmakologii klinicznej i przedstawia problemy ważne dla nauki i codziennej praktyki lekarskiej: podstawy farmakokinetyki, genetycznie uwarunkowane działanie leków, stosowanie leków w okresie ciąży. Zawiera ponadto zasady terapii monitorowanej stężeniem leku we krwi. W części szczegółowej poruszone są problemy stomatologiczno-farmakologiczne, których znajomość jest niezbędna w codziennej pracy dobrze wyszkolonego i przygotowanego do pracy stomatologa.