Kompendium farmakologii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kompendium farmakologii

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Kompendium farmakologii 

Redaktor naukowy: Waldemar Janiec  

Autorzy: Ewa Podwińska, Robert Janiec, Waldemar Janiec  

Stron: 608  

ISBN: 9788320045215

Rok wydania: 2012  

Wydanie: 3  

Oprawa: miękka  

Format: B5

Nowe, kolejne i uaktualnione wydanie podręcznika. W książce omówiono właściwości terapeutyczne najważniejszych leków dopuszczonych do obrotu w Polsce, zarejestrowanych w Unii Europejskiej, sprowadzanych w imporcie docelowym i równoległym, a także najnowszych leków zarejestrowanych w USA i wprowadzanych obecnie na rynki europejskie.
Zwięźle scharakteryzowano podstawy patofizjologiczne lub kliniczne aspekty procesów chorobowych, w których poszczególne grupy leków znajdują zastosowanie, oraz mechanizmy działania leków. W opisach leków uwzględniono wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie oraz najważniejsze działania niepożądane. W celu ułatwienia praktycznego wykorzystania farmaceutyków w terapii podano nazwy i dostępne postaci wybranych produktów handlowych, a także międzynarodowe nazwy substancji czynnych.
W bieżącym wydaniu podręcznika uwzględniono postępy farmakoterapii i nowe kierunki terapeutyczne. We wszystkich rozdziałach zaprezentowano nowe leki wprowadzone do lecznictwa w ostatnich latach. W celu przybliżenia zagadnień mechanizmu działania i farmakodynamiki leków w określonych jednostkach chorobowych opisy wielu grup leków poprzedzono omówieniem podstaw patofizjologicznych lub kliniczną charakterystyką procesów chorobowych, w których dana grupa leków znajduje zastosowanie.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów lekarskich i farmaceutycznych uczelni medycznych oraz dla lekarzy w trakcie specjalizacji.