Kompendium DTP - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kompendium DTP

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Kompendium DTP

Autor: Zakrzewski Paweł

Wydanie: 2

Rok: 2011

Format: 17.0x25.0cm

Stron: 984

ISBN: 9788324630578

Poznaj nowoczesny warsztat pracy operatora DTP
Naucz się technik studyjnych i obsługi najlepszych programów graficznych
Dowiedz się, jak wykorzystać zdobytą wiedzę, aby osiągnąć profesjonalne efekty

Poznaj rozbudowane możliwości pakietu Adobe CS5

Zwiększające się tempo życia i coraz silniejsza konkurencja na rynku usług graficznych wymuszają na pracownikach zakładów drukarskich, studentach DTP oraz agencjach reklamowych poszerzanie własnych umiejętności. Muszą oni podejmować się wielu zadań i spełniać różne funkcje, tradycyjnie należące do innych osób, działów, a nawet firm. Trudno być dziś jedynie grafikiem komputerowym, ",składaczem", lub drukarzem, często bowiem jedna osoba jest odpowiedzialna za przebieg całego procesu przygotowania i produkcji publikacji. Problem ten jeszcze bardziej skomplikowały pojawienie się i szybka popularyzacja zupełnie nowych, nieznanych wcześniej rodzajów mediów. Klasyczny grafik czy operator DTP bywa więc również odpowiedzialny za przystosowanie publikacji do potrzeb użytkowników internetu lub innych elektronicznych środków komunikacji.

Jak połapać się w tym chaosie? Jak ogarnąć całość działań zmierzających do uzyskania naprawdę profesjonalnych efektów? Jak połączyć możliwości narzędzi oferowanych przez różne programy? Wreszcie, jak zastosować posiadaną już wiedzę w praktyce? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w książce ",Kompendium DTP. Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign i Acrobat w praktyce. Wydanie II",. Pozycja stanowi prawdopodobnie jedyny, a na pewno jedyny tak kompletny zbiór wiedzy na temat praktycznego zastosowania kilku najważniejszych narzędzi, oferowanych przez aplikacje należące do pakietu CS5 firmy Adobe.

Dzięki tej lekturze poznasz podstawowe pojęcia związane z DTP i grafiką komputerową. Nauczysz się używać programu Photoshop do korekcji zdjęć oraz łączenia i przekształcania obrazów. Opanujesz techniki stosowania efektów specjalnych. Dowiesz się, jak wykorzystać program Illustrator do tworzenia i edytowania grafiki wektorowej oraz łączenia jej z elementami rastrowymi i tekstowymi. Poznasz również narzędzia oferowane przez program InDesign oraz sposoby tworzenia w nim dokumentów jedno- i wielostronicowych, importowania elementów graficznych, dodawania tabel i modułów. Praca z tekstem i stosowanie stylów przestaną być dla Ciebie czarną magią. Nie ominą Cię także zagadnienia związane z przygotowaniem publikacji do druku i zapisywaniem jej w różnych formatach.

Podstawowe pojęcia z zakresu DTP i grafiki komputerowej
Warsztat i narzędzia niezbędne w pracy grafika oraz operatora DTP
Funkcje programu Photoshop
Korekcja zdjęć i wykorzystanie narzędzi edycyjnych
Używanie warstw, przekształcanie obrazów i tworzenie montaży
Korekcja barw i stosowanie efektów specjalnych
Tworzenie i edytowanie obiektów wektorowych w Illustratorze
Łączenie elementów rastrowych i tekstowych z wektorowymi
Edycja ścieżek i używanie efektów oferowanych przez program Illustrator
Tworzenie i edytowanie publikacji za pomocą InDesigna
Przygotowywanie dokumentów do druku

Tworzenie grafik i składanie dokumentów może być naprawdę proste!