Kompedium chirurgii onkologicznej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kompedium chirurgii onkologicznej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Via Medica

Tytuł: Kompedium chirurgii onkologicznej

Rok: 2014

Format: 15.5x23.0cm

Stron: 425

ISBN: 9788375997606

Leczenie chirurgiczne jest i przez najbliższe lata pozostanie podstawową metodą leczenia chorych na nowotwór. Rozwój nauk pokrewnych, takich jak genetyka i biologia, spowodował, że coraz więcej wiemy na temat etiologii nowotworów. Dzięki tej wiedzy w ostatnich latach w onkologii dokonał się prawdziwy przełom w diagnostyce i terapii. Współcześnie w większości rodzajów nowotworów litych samodzielne leczenie chirurgiczne jest niewystarczające, dlatego niezbędnymi elementami nowoczesnej taktyki leczenia chorych na nowotwór są wielospecjalistyczne decyzje i skojarzone leczenie.

Właśnie mija pięć lat od wydania czterotomowego podręcznika ",Chirurgia onkologiczna",pod redakcją Arkadiusza Jeziorskiego, Andrzeja Szawłowskiego i Edwarda Towpika. Postęp, jaki dokonał się w ostatnich latach w chirurgii onkologicznej, sprawia, że podręcznik ten, w aspekcie klinicznym, wymaga uzupełnień.

",Kompendium chirurgii onkologicznej",, które powstawało pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, zostało napisane przez zespół wybitnych polskich specjalistów z zakresu onkologii. W dziele omówiono główne zagadnienia z zakresu chirurgii narządowej i podano aktualne zalecenia postępowania, oparte na światowym piśmiennictwie. Mamy nadzieję, że będzie ono pomocne w codziennej praktyce klinicznej, stanowiąc źródło właściwych decyzji diagnostycznych i leczniczych.

Arkadiusz Jeziorski
Piotr Rutkowski