Kolumb Historia nieznana - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kolumb Historia nieznana

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: REBIS

Tytuł: Kolumb Historia nieznana

Autor: Rosa Manuel

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 15.0x22.5cm

Stron: 488

ISBN: 9788375107227

Do rąk polskiego czytelnika trafia wreszcie książka historyka Manuela Rosy, którego idée fixe jest odkrycie prawdziwego pochodzenia Kolumba. Niezwykle wnikliwe badania, którym poświęcił niemal połowę życia, prowadzą do fascynujących wniosków. Odkrywca Nowego Świata nie był synem genueńskiego tkacza, najprawdopodobniej nie ma też korzeni portugalskich, choć wiele za tym przemawiało, za to coraz więcej śladów wskazuje na to, że był synem Władysława III z dynastii Jagiellonów, który nie zginął w bitwie pod Warną w 1444 roku, tylko schronił się na Maderze, gdzie – już jako Henryk Niemiec – ożenił się z portugalską szlachcianką.

Manuel Rosa, portugalski historyk pochodzący z Azorów, z wyspy Pico. Pracuje na Uniwersytecie Duke’a w Karolinie Północnej. Biegły w siedmiu językach, okrzyknięty największą żyjącą skarbnicą wiedzy na temat Kolumba. Jego życie bada od ponad 20 lat, przez ten czas napisał już trzy książki poświęcone sławnemu podróżnikowi. Obecnie pracuje nad sztuką Columbus. The Untold Story.

Zawiązano spisek, by ukryć prawdziwe pochodzenie Kolumba i chronić tożsamość jego ojca. Europejskie dwory znały prawdę, nie ujawniały jej ze znanych sobie powodów - twierdzi Rosa. Jego zdaniem, o polskich korzeniach Kolumba świadczy też jego wygląd. „Rudawy,
o jasnej karnacji, niebieskooki - to cechy w Polsce szeroko rozpowszechnione”.
„Wprost”

Po publikacji książki natychmiast zrobiło się głośno. Wywiady z autorem wyemitowały m.in. hiszpańska i portugalska telewizja publiczna, Discovery Channel. Sensacyjna wiadomość wzbudziła również zainteresowanie prasy. Brytyjski dziennik „Daily Telegraph” donosił, że
„Krzysztof Kolumb był synem polskiego króla”, „Daily Mail” nazwał podróżnika Krzysztofem Colombowiczem, a „New York Daily News” artykuł na ten temat zaczyna słowami: „Mamma mia! Krzysztof Kolumb był Polakiem, a nie Włochem”.
„Newsweek”