✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Kieszonkowa anatomia topograficzna. Kości, stawy, więzadła Jerzy Gielecki, Anna Żurada, Ryszard Aleksandrowicz Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

Kieszonkowa anatomia topograficzna. Kości, stawy, więzadła

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł : Kieszonkowa anatomia topograficzna. Kości, stawy, więzadła

Autor : Jerzy Gielecki, Anna Żurada, Ryszard Aleksandrowicz

Stron : 194

ISBN : 9788320037333

Rok wydania : 2010

Wydanie : 1

Oprawa : miękka

Format : A6

Książka zawiera szczegółowe miana anatomiczne z zakresu osteologii i artrologii. Omówiono w niej także klasyfikację stawów i zakresy ich ruchów, wyczuwalność punktów kostnych oraz miejsca przyczepów mięśni na strukturach kostnych.
Hierarchię ważności struktur anatomicznych zaznaczono za pomocą odcieni czerwieni i szarości oraz różnych krojów pisma i wcięć umożliwiających precyzyjną lokalizację mian. Topograficzny układ pozwala na przygotowanie się do ćwiczeń prosektoryjnych. Integralną częścią książki są zestawienia topograficzne i kliniczne. Zwrócono w nich szczególną uwagę na wzajemne relacje kości, mięśni, nerwów i naczyń.
Kieszonkowy format zachęca do częstego korzystania z publikacji, zwłaszcza w pierwszych latach studiów. Alfabetyczny indeks nazw polskich i łacińskich ułatwia szybkie odszukanie danej struktury w tekście.
Książka przeznaczona jest dla studentów wydziałów lekarskiego i lekarsko-dentystycznego oraz studentów fizykoterapii. Może być również przydatna wykładowcom prowadzącym zajęcia ze studentami.


Spis treści :
SPIS TREŚCI
1.    Kości i ich połączenia
2.    Kręgosłup i szkielet klatki piersiowej
3.    Kości kończyny górnej
4.    Kości kończyny dolnej
5.    Czaszka
6.    Indeks nazw polskich
7.    Indeks nazw łacińskich
CONTENTUM
1.    Ossa et iuncturae
2.    Columna vertebralis et skeleton thoracis
3.    Ossa membri superioris
4.    Ossa membri inferioris
5.    Cranium
6.    Index terminorum polonorum
7.    Index terminorum latinorum