Kierunki geograficzne na wesoło - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kierunki geograficzne na wesoło

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Kierunki geograficzne na wesoło

Autor: Wróblewska Ada Joanna

Wydanie: 1

Rok: 2016

Format: 21.0x29.5cm

Stron: 90

ISBN: 9788380950054

Kierunki geograficzne na wesoło to zbiór 60 ćwiczeń, które można wykorzystać w pracy z uczniami na lekcjach przyrody oraz na różnych zajęciach pozalekcyjnych – wyrównawczych i rozwijających.
Prezentowane w publikacji materiały służą utrwaleniu umiejętności wyznaczania kierunków geograficznych. Są podzielone na dwie części.
Pierwsza część składa się z 50 ćwiczeń o różnym stopniu trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Kierunki geograficzne określone są polskimi nazwami.
Część druga obejmuje 10 ćwiczeń, a kierunki geograficzne określone są skrótami międzynarodowymi.
Uczeń ma za zadanie poruszać się po kratkowanych polach wzdłuż ich linii i po przekątnych, rozpoczynając swoją drogę od miejsca zaznaczonego kropką. Po prawidłowym wykonaniu ćwiczenia odkryje rysunek niespodziankę.
Rozwiązania zadań umieszczone są na ostatnich stronach zeszytu.
z recenzji Bożeny Medolińskiej, nauczycielka dyplomowana przyrody
Zeszyt ćwiczeń Kierunki geograficzne na wesoło można wykorzystać zarówno na lekcjach przyrody, jak i na zajęciach pozalekcyjnych – wyrównawczych i rozwijających. Tematyka kierunków geograficznych, a głównie zastosowanie tej wiedzy w praktyce, często stanowi dla uczniów problem i wymaga wielokrotnego ćwiczenia. Zamieszczone w książce zadania pozwalają na […] doskonalenie tej umiejętności oraz utrwalenie nabytej wiedzy w przyjazny sposób, poprzez zabawę. Ponadto […] rozwijają wyobraźnię uczniów, ćwiczą ich zdolności manualne, koncentrację i spostrzegawczość, a także kształtują umiejętność czytania ze zrozumieniem i podążania za wskazówkami.
Publikacja […] stanowi również duże ułatwienie w pracy dydaktycznej nauczyciela.