Kiełki Naturalny energetyk - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kiełki Naturalny energetyk

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Inny

Tytuł: Kiełki Naturalny energetyk

Autor: J.Kempisty, U.Chorzępa

Wydanie: I

Stron: 124

Oprawa: miękka

Rok: 2019

ISBN: 9788395386114

Jadwiga Kempisty (lekarz pediatra) otrzymała dyplom lekarza ponad pół wieku temu. Zawsze poszukiwała najlepszych metod pomocy pacjentom. Naczelną zasadą stosowaną przez autorkę było traktowanie organizmu całościowo(holizm). Jako pierwsza wprowadziła do Polski pojęcie skiełkowanego zboża, wydając na ten temat książkę w 1997 roku. Od 1994 roku wydała serię książek "Leczenia żywieniem". Od wielu lat propagowałą idee zdrowego odżywiania. Kładła nacisk na odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego m.in. przy pomocy żywych szczepów bakteryjnych, odpowiednio dobranych do schorzeń.

Urszula Chorzępa (specjalista medycyny rodzinnej) zajmuje się leczeniem i prewencją chorób za pomocą właściwego odżywiania i metod medycyny niekonwencjonalnej (ziołolecznictwo, Tradycyjna Medycyna Chińska, homeopatia klasyczna), indywidualnie dobieranych dla potrzeb pacjentów.

Jest zwolenniczką holistycznego podejścia do zdrowia , uwzględniającego indywidualność pacjenta, jego tryb życia i środowisko. Uczyła m.in. w Londyńskim Szpitalu Królewskim i w Szwajcarskim Instytucie Homeopatii. Wykorzystuje i łączy wiedzę z wielu dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej w celu doboru najlepszych długofalowych metod pomocy pacjentom w odzyskaniu i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

Książka: Kiełki Naturalny energetyk


Od Autorki:

Wszystkie wiadomości zawarte w tej książce są potwierdzone naukowo. Zawierają najnowsze osiągnięcia medycyny, biologii i fizyki. Starała się jako lekarz wykorzystać je w leczeniu naturalnym. Dzięki mojej ponad 40-letniej pracy osiągnęłam już wiele, np.udowodniłam,że jajko jest jednym z najlepszych produktów żywieniowych świata,a masło- jednym z najlepszych tłuszczów świata. Przywróciłam należyte miejsce takim produktom, jak kasza jaglana czy dynia.

Wiele wiadomości zawartych w tej książce jest jeszcze absolutnie obcych ludziom, którzy kierują naszym żywieniem i leczeniem. Nasi naukowcy nadal stosują margarynę w dietach ukierunkowanych na leczenie przewodu pokarmowego, gdy Stany Zjednoczone wycofały margarynę z produktów spożywczych, a stan Nowy Jork ustawowo zakazał używania jej w żywieniu. Jak Państwo widzicie, książka dla jednych jest zrozumiała, dla drugich może być kontrowersyjna. Gwarantuję jednak wyleczenie wielu chorób.


Spis treści:


Od autorki 5

Wstęp 7

Historia kiełków 17

Suche i żywe ziarno 21

Witaminy 25

Marko- i mikroelementy 33

Błonnik 39

Inne składniki skiełkowanego ziarna 43

Medycyna ziarna 47

Przekiełkowane ziarno dwunastodniowe 67

Jak kiełkować ziarno 73

Ogólne zasady żywienia 79

Karoteny 87

Kalorie czy energia 95

Otyłość 105

Naturalne antybiotyki zawarte w żywieniu 111

Jak jeść skiełkowane ziarno 113