Każdy inny - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Każdy inny

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Smak Słowa
 • Stara Cena: 59,00 złCena: 48,67 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Każdy inny

  Autor: Harris Judith Rich

  Rok: 2013

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 352

  ISBN: 9788392823414

  W swojej najnowszej książce Judith Rich Harris stara się udzielić odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań, nurtujących człowieka od początku jego istnienia – dlaczego każdy z nas jest inny? Interesujące różnice między ludźmi nie są uwarunkowane przez geny ani przez żaden z innych czynników, które najszybciej przychodzą do głowy na widok słowa „osobowość”. To dlatego ludzka indywidualność wciąż pozostaje tajemnicą. Książka Harris to – jak sama pisze – naukowa powieść detektywistyczna. Jej celem jest rozwiązanie tej zagadki.
  Książka została uznana za najlepszą książkę roku 2006 w kategorii „Nauka i technika” według czasopisma „Library Journal”.

  Wyjątki z recenzji:
  „To znakomita książka popularnonaukowa – bez wątpienia jedna z najlepszych, które ukazały się w 2006 roku. Autorka w olśniewającym stylu burzy ustalony porządek psychologii akademickiej, kwestionując podstawowe założenie, które przyjęto bez należytego sprawdzenia jego prawdziwości – pogląd, że wychowanie wywiera wpływ na osobowość. Czyni to w bardzo osobisty, przystępny sposób, odwołując się zarówno do badań naukowych, jak i do tradycyjnych powieści kryminalnych”.
  - Martin O'Brien, Popular Science