Kartografia tematyczna - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kartografia tematyczna

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Tytuł: Kartografia tematyczna

Autor: Żyszkowska Wiesława, Spallek Waldemar, Borowicz Dorota

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 17.0x24.1

Stron: 344

ISBN: 9788301168803

Podręcznik obejmuje zagadnienia dotyczące map tematycznych, na których są przedstawione obiekty, zjawiska oraz procesy fizyczne i abstrakcyjne, związane z wybranymi elementami środowiska geograficznego, występujące na, pod i nad powierzchnią Ziemi.

Nota:
Podręcznik obejmuje zagadnienia dotyczące map tematycznych, na których są przedstawione obiekty, zjawiska oraz procesy fizyczne i abstrakcyjne, związane z wybranymi elementami środowiska geograficznego, występujące na, pod i nad powierzchnią Ziemi. Wizualizują one nie tylko położenie poszczególnych obiektów lub zjawisk pojawiających się w przestrzeni, ale także ich cechy jakościowe lub ilościowe, strukturę oraz relacje, jakimi są powiązane z innymi zjawiskami lub cechami.
Autorzy przedstawili m.in.:
·genezę i zakres kartografii tematycznej,
·koncepcję wizualizacji kartograficznej,
·metody przetwarzania danych tematycznych,
·wizualizację różnych aspektów zjawisk przestrzennych,
·charakterystykę typów map fizycznogeograficznych i społeczno-ekonomicznych,
·historię i najważniejsze dzieła kartografii tematycznej,
·mapy tematyczne w systemach informacji geograficznej.

Mapy tematyczne spełniają wiele funkcji w nauce, dydaktyce, gospodarce, a także w życiu społecznym. Mapami posługują się specjaliści ze wszystkich dziedzin mających związek z przestrzenią geograficzną, wykorzystując je do analizy zjawisk oraz podejmowania decyzji.

Publikacja będzie szczególnie przydatna studentom specjalizacji kartograficznej oraz geodezji i kartografii, a także geografii i kierunków pokrewnych. Sięgną po nią również kartografowie redagujący mapy tematyczne, specjaliści GIS i planowania przestrzennego. Będzie to również ciekawa pozycja dla wszystkich miłośników kartografii i map.