Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 170,51 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej

  Rok: 2016

  Format: 16.5x24.0cm

  Stron: 598

  ISBN: 9788320050646

  „Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej” jest przykładem opracowania unikalnego w skali kraju w tym temacie. Uwzględniono wszystkie elementy, których znajomość konieczna jest dla poznania zarówno fizjologii, patologii i kliniki oraz orzecznictwa sportowego. Autorami rozdziałów są wybitni polscy kardiolodzy, co zapewnia wysoką wartość każdego z prezentowanych tematów. Co więcej prezentują własne doświadczenia i przemyślenia nawet w trudnych nierzadko kontrowersyjnych sytuacji klinicznych.
  „Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej” stanowi wybitną lekturę na polskim rynku wydawnictw medycznych, z którą winni zapoznać się wszyscy lekarze nie tylko zajmujący się kardiologią sportową.

  Wysiłek fizyczny stanowi swoisty test dla układu sercowo-naczyniowego. Adaptacja odbywa się w kilku obszarach: nerwowej regulacji układu krążenia, budowy mięśnia sercowego, czynności układu krążenia w tym metabolizmu mięśnia sercowego i jego ukrwienia. Wszystkie te elementy muszą być uwzględnione zarówno u osób wykonujących systematyczny wysiłek fizyczny, a zwłaszcza uprawiających sport wyczynowy. Popularyzacja aktywności fizycznej jako sposobu zmniejszenia zachorowalności i obniżenia wskaźnika umieralności z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego jest ważnym elementem profilaktyki i stwarza nowe wyzwania nie tylko dla lekarzy orzekających w poradniach specjalistycznych, ale również dla wszystkich zajmujących się ochroną zdrowia.
  Monografia: „Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej” jest przykładem opracowania unikalnego w skali kraju w tym temacie. Uwzględniono wszystkie elementy, których znajomość konieczna jest dla poznania zarówno fizjologii, patologii i kliniki oraz orzecznictwa sportowego. Autorami rozdziałów są wybitni polscy kardiolodzy, co zapewnia wysoką wartość każdego z prezentowanych tematów. Co więcej prezentują własne doświadczenia i przemyślenia nawet w trudnych nierzadko kontrowersyjnych sytuacji klinicznych.
  „Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej” stanowi wybitną lekturę na polskim rynku wydawnictw medycznych, z którą winni zapoznać się wszyscy lekarze nie tylko zajmujący się kardiologią sportową.
   
   
                                                 Prof. dr hab. n. med. Jacek S. Dubiel
  Fragment recenzji książki