Język Lua i LaTeX. Tworzenie dynamicznych dokumentów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Język Lua i LaTeX. Tworzenie dynamicznych dokumentów

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 69,00 złCena: 53,39 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Język Lua i LaTeX. Tworzenie dynamicznych dokumentów

  Autor: Przybylski Bartłomiej

  Wydanie: 1

  Rok: 2017

  Format: 16.5x23.5

  Stron: 300

  ISBN: 9788301196967

  Lua i LaTeX. Dynamiczne tworzenie dokumentów to książka, która staje na granicy dwóch na pozór odległych światów – programowania i składu tekstu. Po jednej stronie Lua – szybki, łatwy i użyteczny język programowania o licznych zastosowaniach. Po drugiej LaTeX – zaawansowany system składu tekstu o rosnącej z roku na rok popularności.
  Ich połączenie otwiera wiele nowych możliwości, dla których inspirację znajdziesz w tej książce.
  Pozycja ta stanowi pierwsze polskojęzyczne wprowadzenie do dynamicznego tworzenia dokumentów z wykorzystaniem języka Lua i systemu LaTeX.
  Podzielona jest na trzy niezależne części:
  · Część I. Język Lua
  To łagodne i przyjazne wprowadzenie do języka Lua, wzbogacone o liczne komentarze, przykłady i ćwiczenia. Pozwolą Ci one nie tylko lepiej zrozumieć samą konstrukcję języka, ale także wyrobić w sobie uniwersalną umiejętność myślenia algorytmicznego.
  · Część II. LuaLaTeX
  Dzięki informacjom zawartym w tej części dowiesz się, w jaki sposób kod napisany w języku Lua może wpłynąć na dokumenty generowane przez system LaTeX. Poznasz w tym celu możliwości silnika LuaLaTeX i nauczysz się z nich korzystać.
  · Część III. Praktyczne przykłady
  Nawet najlepiej wprowadzona teoria nie zastąpi odrobiny praktyki. Ta część stanowi zbiór interesujących przykładów, w których wiedza zawarta w dwóch pierwszych częściach znajduje zastosowanie do rozwiązania rzeczywistych problemów.
  Książka przeznaczona jest dla osób, które znają już podstawy tworzenia dokumentów w systemie LaTeX, ale chcą się dowiedzieć, w jaki sposób można zwiększyć jego możliwości.