Jednostka po nowoczesności - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Jednostka po nowoczesności

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Scholar
 • Stara Cena: 44,10 złCena: 36,38 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Jednostka po nowoczesności

  Autor: Marody Mirosława

  Wydanie: 1

  Rok: 2014

  Format: 17.0x24.0cm

  Stron: 352

  ISBN: 9788373832046

  Książka Mirosławy Marody jest próbą diagnozy kondycji współczesnych, wysoko rozwiniętych społeczeństw z kręgu kultury zachodniej. Diagnoza ta zmierza do ujawnienia przemian określanych przez Autorkę mianem po-nowoczesności, rozumianej w kategoriach zerwania z dotąd dominującą formą uspołecznienia, nazywaną zwykle nowoczesnością. (...)
  Analiza oparta jest na głębokiej znajomości interdyscyplinarnego spektrum badań i odmian teoretycznej refleksji nad współczesnością. Szczególne uznanie budzi językowa warstwa książki. Zachowując akademickie standardy w budowaniu argumentacji, Autorka oferuje czytelnikowi tekst, który pod względem kompozycyjnym i stylistycznym spełnia wiele warunków dobrej eseistyki. (...)
  W polskiej literaturze z zakresu nauk społecznych i humanistycznych książka Mirosławy Marody, pisana z wyraźną intencją wydobycia swoistości perspektywy socjologicznej, jest bez wątpienia jedną z najważniejszych i najpełniejszych prób zrozumienia wielowątkowych i głębokich przemian, jakim podlegają współczesne społeczeństwa.
  z recenzji wydawniczej dr. hab. Andrzeja Piotrowskiego, profesora UŁ