Jednostka po nowoczesności - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Jednostka po nowoczesności

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Scholar
 • Stara Cena: 42,00 złCena: 34,65 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Jednostka po nowoczesności

  Autor: Marody Mirosława

  Wydanie: 2

  Rok: 2015

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 352

  ISBN: 9788373837683

  Książka Mirosławy Marody jest próbą diagnozy kondycji współczesnych, wysoko rozwiniętych społeczeństw z kręgu kultury zachodniej. Diagnoza ta zmierza do ujawnienia przemian określanych przez Autorkę mianem po-nowoczesności, rozumianej w kategoriach zerwania z dotąd dominującą formą uspołecznienia, nazywaną zwykle nowoczesnością. (...)
  Analiza oparta jest na głębokiej znajomości interdyscyplinarnego spektrum badań i odmian teoretycznej refleksji nad współczesnością. Szczególne uznanie budzi językowa warstwa książki. Zachowując akademickie standardy w budowaniu argumentacji, Autorka oferuje czytelnikowi tekst, który pod względem kompozycyjnym i stylistycznym spełnia wiele warunków dobrej eseistyki. (...)
  W polskiej literaturze z zakresu nauk społecznych i humanistycznych książka Mirosławy Marody, pisana z wyraźną intencją wydobycia swoistości perspektywy socjologicznej, jest bez wątpienia jedną z najważniejszych i najpełniejszych prób zrozumienia wielowątkowych i głębokich przemian, jakim podlegają współczesne społeczeństwa.
  z recenzji wydawniczej dr. hab. Andrzeja Piotrowskiego, profesora UŁ

  W najnowszej Polityce (z 16 grudnia) wywiad Jacka Żakowskiego z Autorką:

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1602815,1,miroslawa-marody-o-tym-jak-funkcjonuje-spoleczenstwo.read

  A tak dr Edwin Bendyk o książce:
  http://antymatrix.blog.polityka.pl/2015/01/07/czlowiek-w-nie-stniejacym-spoleczenstwie/