Java w 21 dni - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Java w 21 dni

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Java w 21 dni

Autor: Cadenhead Rogers

Wydanie: 7

Rok: 2016

Format: 17.0x24.5cm

Stron: 600

ISBN: 9788328326217

Java jest zorientowanym obiektowo i bezpiecznym językiem programowania. Użytkownicy uważają go za łatwiejszy do nauki od języka C++ i taki, który jednocześnie pozwala na unikanie istotniejszych błędów. W Javie można tworzyć kod działający na dowolnym komputerze lub urządzeniu z maszyną wirtualną Javy, niezależnie od tego, czy jest to serwer z Linuksem, komputer Apple Mac z OS, czy telefon z Androidem. Co ważne, Java jest cały czas konsekwentnie rozwijana przez firmę Oracle. A przy tym wszystkim programowania w Javie można się bardzo szybko nauczyć!

Dzięki niniejszej książce bez problemu zrozumiesz wszystkie najważniejsze elementy najnowszej wersji języka Java 8. Dogłębnie poznasz sam język, a także jego podstawowe biblioteki. Książkę podzielono na 21 lekcji, kładąc nacisk na praktyczne aspekty programowania. Właściwie od początku będziesz pisać aplikacje dla różnych środowisk, w tym również mobilnych. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem, czy też już znasz inne języki, dzięki tej książce nabierzesz biegłości w posługiwaniu się Javą i przygotujesz się do rozwijania własnych projektów — nawet tych bardzo ambitnych!

W tej książce zawarto:

gruntowne podstawy języka Java, opis obiektów Javy, klas, interfejsów i pakietów
wyjaśnienie zasad rządzących wątkami, asercją i obsługą wyjątków w Javie
opis najbardziej użytecznych klas Javy, w tym klas Swing, do budowy interfejsów graficznych
wyjaśnienie specyficznych struktur danych, takich jak listy tablicowe, stosy, mapy, tablice mieszające i zbiory bitów
omówienie zaawansowanych funkcji Javy, takich jak obsługa wejścia i wyjścia za pomocą strumieni, domknięcia, korzystanie z baz danych i obsługa kanałów RSS za pomocą XOM
wprowadzenie do budowania aplikacji dla urządzeń z Androidem

Już za 21 dni możesz być znakomitym programistą Javy!