Java. Efektywne programowanie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Java. Efektywne programowanie

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Helion
 • Stara Cena: 79,00 złCena: 56,29 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Java. Efektywne programowanie

  Autor: Bloch Joshua

  Rok: 2018

  Format: 16.0x23.5cm

  Stron: 408

  ISBN: 9788328345768

  Poznaj najlepsze praktyki programowania z użyciem platformy Java
  Język Java jest konsekwentnie udoskonalany i unowocześniany dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Nowoczesny język Java staje się coraz bardziej wieloparadygmatowy, co oznacza, że stosowanie najlepszych praktyk w coraz większym stopniu determinuje jakość kodu. Obecnie napisanie kodu, który prawidłowo działa i może być łatwo zrozumiany przez innych programistów, nie wystarczy - należy zbudować program w taki sposób, aby można było go łatwo modyfikować. Jako że Java stała się obszerną i złożoną platformą, konieczne stało się uaktualnienie najlepszych praktyk.

  Ta książka jest kolejnym, trzecim wydaniem klasycznego podręcznika programowania w Javie. Poszczególne rozdziały zostały gruntownie przejrzane, zaktualizowane i wzbogacone o sporo ważnych treści. Znalazło się tu wiele wartościowych porad dotyczących organizowania kodu w taki sposób, aby stał się przejrzysty, co ułatwi przyszłe modyfikacje i usprawnienia. Poza takimi zagadnieniami, jak programowanie zorientowane obiektowo czy korzystanie z różnych typów, obszernie omówiono stosowanie lambd i strumieni, zasady obsługi wyjątków, korzystania ze współbieżności i serializacji. Książka składa się z dziewięćdziesięciu tematów pogrupowanych w dwanaście rozdziałów. Taki układ pozwala na szybkie odnalezienie potrzebnego rozwiązania.

  W książce między innymi:

  interfejsy funkcyjne, wyrażenia lambda, referencje do metod oraz strumienie
  metody domyślne i statyczne w interfejsach
  wnioskowanie typów
  korzystanie z @SafeVarargs
  instrukcja try z zasobami
  nowe elementy bibliotek Javy
  Java: jakość kodu, efektywność działania i przyjemność programowania.
  Dr Joshua Bloch wykłada na Uniwersytecie Carnegie Mellon. Wcześniej był głównym architektem Javy w firmie Google, wyróżniającym się inżynierem w firmie Sun Microsystems i starszym projektantem systemów w Transarc. Kierował projektowaniem i implementacją wielu funkcjonalności platformy Java, w tym rozszerzenia języka w JDK 5.0 oraz Collection Framework. Jego książki są uważane za lekturę obowiązkową każdego, kto chce pisać dobry i wydajny kod w Javie.