Jama brzuszna Miednica Pułapki diagnostyczne i klasyczne objawy Specjalistyczna Diagnostyka Obrazowa - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Jama brzuszna Miednica Pułapki diagnostyczne i klasyczne objawy Specjalistyczna Diagnostyka Obrazowa

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Stara Cena: 242,00 złCena: 210,54 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Jama brzuszna Miednica Pułapki diagnostyczne i klasyczne objawy Specjalistyczna Diagnostyka Obrazowa

  Autor: K.M. Elsayes, A.M. Shaaban, C.O. Menias

  Wydanie: I

  Redaktor: M. Sąsiadek

  Stron: 504

  Rok: 2016

  format: 210 x 280

  Oprawa: twarda

  ISBN: 978-83-65373-43-4

  Diagnostyka obrazowa stała się powszechnie dostępna i odgrywa coraz większą rolę w rozpoznawaniu i leczeniu schorzeń. Jednak zdarza się, że radiolodzy popełniają błędy w interpretacji obrazów jamy brzusznej i miednicy, głównie dlatego, że nie pamiętają anatomii, morfologii, psychologii, hemodynamiki i biologii, a także brakuje im wiedzy klinicznej. Błędy te powodują w konsekwencji niewłaściwe postępowanie i przyczyniają się do złego wyniku leczenia. Aby tego uniknąć należy poznać podstawowe koncepcje i zasady podejścia opartego na metodzie analizy przypadków.

  W niniejszej książce, zatytułowanej Specialty Imaging. Jama brzuszna i miednica. Pułapki diagnostyczne i klasyczne objawy, w każdym rozdziale przedstawiono kilka błędnie zinterpretowanych przypadków, a następnie szczegółowo omówiono przyczyny błędów oraz systemowe podejście, które może pomóc w unikaniu takich pomyłek. Opisano także objawy kliniczne, odpowiednie dane patomorfologiczne, anatomiczne i fizjologiczne, razem z cechami obrazowymi typowych procesów chorobowych.

  Podobnie jak w innych podręcznikach wydawnictwa Amirsys, wszystkie informacje przedstawiano w lapidarnej, zwięzłej formie z tysiącami zdjęć i ilustracji.

  Książka ta stanowi niezastąpiony podręcznik dla każdego, kto staje w obliczu wyzwania, jakim jest obrazowanie jamy brzusznej i miednicy.

  Spis treści:

  Wątroba
  Trzustka
  Pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe
  Śledziona
  Ściana jamy brzusznej, otrzewna, przestrzeń zaotrzewnowa i przepona
  Przewód pokarmowy
  Nadnercza
  Nerka
  Układy zbiorcze nerek, moczowody i pęcherz moczowy
  Worek mosznowy
  Miednica u kobiet
  PET/TK