Jama brzuszna Miednica Pułapki diagnostyczne i klasyczne objawy Specjalistyczna Diagnostyka Obrazowa - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Jama brzuszna Miednica Pułapki diagnostyczne i klasyczne objawy Specjalistyczna Diagnostyka Obrazowa

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł: Jama brzuszna Miednica Pułapki diagnostyczne i klasyczne objawy Specjalistyczna Diagnostyka Obrazowa

Autor: K.M. Elsayes, A.M. Shaaban, C.O. Menias

Wydanie: I

Redaktor: M. Sąsiadek

Stron: 504

Rok: 2016

format: 210 x 280

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-65373-43-4

Diagnostyka obrazowa stała się powszechnie dostępna i odgrywa coraz większą rolę w rozpoznawaniu i leczeniu schorzeń. Jednak zdarza się, że radiolodzy popełniają błędy w interpretacji obrazów jamy brzusznej i miednicy, głównie dlatego, że nie pamiętają anatomii, morfologii, psychologii, hemodynamiki i biologii, a także brakuje im wiedzy klinicznej. Błędy te powodują w konsekwencji niewłaściwe postępowanie i przyczyniają się do złego wyniku leczenia. Aby tego uniknąć należy poznać podstawowe koncepcje i zasady podejścia opartego na metodzie analizy przypadków.

W niniejszej książce, zatytułowanej Specialty Imaging. Jama brzuszna i miednica. Pułapki diagnostyczne i klasyczne objawy, w każdym rozdziale przedstawiono kilka błędnie zinterpretowanych przypadków, a następnie szczegółowo omówiono przyczyny błędów oraz systemowe podejście, które może pomóc w unikaniu takich pomyłek. Opisano także objawy kliniczne, odpowiednie dane patomorfologiczne, anatomiczne i fizjologiczne, razem z cechami obrazowymi typowych procesów chorobowych.

Podobnie jak w innych podręcznikach wydawnictwa Amirsys, wszystkie informacje przedstawiano w lapidarnej, zwięzłej formie z tysiącami zdjęć i ilustracji.

Książka ta stanowi niezastąpiony podręcznik dla każdego, kto staje w obliczu wyzwania, jakim jest obrazowanie jamy brzusznej i miednicy.

Spis treści:

Wątroba
Trzustka
Pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe
Śledziona
Ściana jamy brzusznej, otrzewna, przestrzeń zaotrzewnowa i przepona
Przewód pokarmowy
Nadnercza
Nerka
Układy zbiorcze nerek, moczowody i pęcherz moczowy
Worek mosznowy
Miednica u kobiet
PET/TK