Jak żyć? - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Jak żyć?

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: CZARNA OWCA

Tytuł: Jak żyć?

Autor: Ferry Luc

Wydanie: 1

Rok: 2011

Format: 14.0x22.5cm

Stron: 344

ISBN: 9788375543308

Czy można kochać filozofię? Luc Ferry dowodzi, że nie można bez niej żyć!

Filozofia w wydaniu Luca Ferry to nie akademickie ćwiczenie, lecz zgodnie z najstarszą tradycją nauka życia. Filozofuje się po to, pisze Ferry, żeby „uratować własną skórę”. W swojej książce opowiada o europejskiej filozofii jako poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak nauczyć się nie drżeć na próżno wobec śmierci, przezwyciężyć banał codziennego życia, nudę, mijający czas? Kolejne wielkie filozoficzne doktryny to kolejne odpowiedzi, Ferry wnika w sens każdej z nich pokazuje ich wartość, siłę przekonywania, a także niepokonalne ograniczenia. Rozwiewa złudzenia, ale nie traci wiary w wartość filozofowania jako drogi życia.

Ferry nie poprzestaje bowiem na opowiadaniu o poglądach innych filozofów, lecz przedstawia własną wersję wolnego od metafizycznych złudzeń humanizmu jako odpowiedzi na potrzeby chwili, na którą przypadło nasze życie. Jego centralnym pojęciem jest mądrość miłości: prawdziwa sztuka życia, rezultat dojrzałego, świadomego swoich sukcesów i porażek doświadczenia filozoficznego.
Adam Aduszkiewicz
dr filozofii, coach

Luc Ferry - francuski filozof, doktor nauk politycznych. Autor wielu książek, które doczekały się przekładów w dwudziestu pięciu krajach.
Za swoją książkę Jak żyć? O sztuce życia(nie tylko dla ludzi młodych Luc Ferry otrzymał w 2006 roku nagrodę literacką Prix Aujourd'hui, przyznawaną we Francji od 1962 za książkę o historii lub polityce dotyczącą czasów współczesnych.