✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Interesujące przypadki neurologiczne Eugene C. Toy, Ericka Simpson, Milvia Pleitez Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

Interesujące przypadki neurologiczne

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 135,16 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł : Interesujące przypadki neurologiczne

  Redaktor : Eugene C. Toy, Ericka Simpson, Milvia Pleitez

  Stron : 462

  ISBN : 9788320039689

  Rok wydania : 2011

  Wydanie : 1

  Oprawa : miękka

  Format : B5

  Autorzy przedstawili 53 przypadki neurologiczne, będące kolekcją przypadków klinicznych przydatnych do nauki istotnego dla neurologii postępowania diagnostycznego i terapeutycznego.
  Każdy przypadek jest tak pomyślany, aby przypominał kontakt z realnym pacjentem - zawiera pytania otwarte. Zagadnienia są ułożone w kolejności od prostszych do coraz trudniejszych: streszczenie opisu przypadku, podstawowe odpowiedzi, analiza przypadku, podejście kliniczne do tematu, końcowy test podsumowujący w celu utrwalenia i uwydatnienia informacji oraz lista pozycji polecanych do dalszego czytania.
  Książkę tę cechuje uniwersalność: pozwala ona na szybkie przejrzenie opisu i wybór właściwych odpowiedzi, ewentualnie na dokładne przestudiowanie objaśnień.
  Omawiane są: charakterystyczne objawy, wyniki badań, różnicowanie z innymi chorobami, a także sposoby leczenia. Opis przypadku kończy się pytaniami dotyczącymi omawianej tematyki; podana jest też właściwa odpowiedź z komentarzem.
  Publikacja powstała z myślą o studentach medycyny i lekarzach. Praktyczne wskazówki w niej zawarte będą przydatne zarówno dla młodych, jak i doświadczonych neurologów, a także dla lekarzy ogólnych, którzy w związku ze starzeniem się społeczeństwa na co dzień spotykają się w swojej praktyce z zaburzeniami neurologicznymi.

  Polecamy również: E.C. Toy, J.T. Patlan, Jr., F. Faustinella, S.E. Cruse „Interesujące przypadki internistyczne”.

  Spis treści :
  WSPÓŁAUTORZY
  TŁUMACZE
  PODZIĘKOWANIA
  PRZEDMOWA DO WYDANIA POLSKIEGO
  WSTĘP
  CZĘŚĆ I. Jak właściwie podejść do problemów klinicznych
  1. Podejście do pacjenta
  2. Rozwiązywanie problemów klinicznych
  3. Korzystanie z niniejszej książki
  CZĘŚĆ  II. Przypadki kliniczne
  CZĘŚĆ III. Wykazy przypadków
  Wykaz przypadków według numerów
  Wykaz przypadków według kolejności alfabetycznej nazw chorób
  SKOROWIDZ