✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Interesujące przypadki neurologiczne Eugene C. Toy, Ericka Simpson, Milvia Pleitez Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

Interesujące przypadki neurologiczne

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł : Interesujące przypadki neurologiczne

Redaktor : Eugene C. Toy, Ericka Simpson, Milvia Pleitez

Stron : 462

ISBN : 9788320039689

Rok wydania : 2011

Wydanie : 1

Oprawa : miękka

Format : B5

Autorzy przedstawili 53 przypadki neurologiczne, będące kolekcją przypadków klinicznych przydatnych do nauki istotnego dla neurologii postępowania diagnostycznego i terapeutycznego.
Każdy przypadek jest tak pomyślany, aby przypominał kontakt z realnym pacjentem - zawiera pytania otwarte. Zagadnienia są ułożone w kolejności od prostszych do coraz trudniejszych: streszczenie opisu przypadku, podstawowe odpowiedzi, analiza przypadku, podejście kliniczne do tematu, końcowy test podsumowujący w celu utrwalenia i uwydatnienia informacji oraz lista pozycji polecanych do dalszego czytania.
Książkę tę cechuje uniwersalność: pozwala ona na szybkie przejrzenie opisu i wybór właściwych odpowiedzi, ewentualnie na dokładne przestudiowanie objaśnień.
Omawiane są: charakterystyczne objawy, wyniki badań, różnicowanie z innymi chorobami, a także sposoby leczenia. Opis przypadku kończy się pytaniami dotyczącymi omawianej tematyki; podana jest też właściwa odpowiedź z komentarzem.
Publikacja powstała z myślą o studentach medycyny i lekarzach. Praktyczne wskazówki w niej zawarte będą przydatne zarówno dla młodych, jak i doświadczonych neurologów, a także dla lekarzy ogólnych, którzy w związku ze starzeniem się społeczeństwa na co dzień spotykają się w swojej praktyce z zaburzeniami neurologicznymi.

Polecamy również: E.C. Toy, J.T. Patlan, Jr., F. Faustinella, S.E. Cruse „Interesujące przypadki internistyczne”.

Spis treści :
WSPÓŁAUTORZY
TŁUMACZE
PODZIĘKOWANIA
PRZEDMOWA DO WYDANIA POLSKIEGO
WSTĘP
CZĘŚĆ I. Jak właściwie podejść do problemów klinicznych
1. Podejście do pacjenta
2. Rozwiązywanie problemów klinicznych
3. Korzystanie z niniejszej książki
CZĘŚĆ  II. Przypadki kliniczne
CZĘŚĆ III. Wykazy przypadków
Wykaz przypadków według numerów
Wykaz przypadków według kolejności alfabetycznej nazw chorób
SKOROWIDZ