Integracja społeczna jako wyzwanie dla polityki społecznej i pracy socjalnej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Integracja społeczna jako wyzwanie dla polityki społecznej i pracy socjalnej

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Aspra
 • Stara Cena: 49,00 złCena: 37,64 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Integracja społeczna jako wyzwanie dla polityki społecznej i pracy socjalnej

  Rok: 2011

  Format: 16.0x23.5cm

  Stron: 368

  ISBN: 9788375453416

  Książka podejmuje bardzo aktualne i ważne problemy, które są rozważane zarówno w ujęciu krajowym, regionalnym i lokalnym oraz w różnych ujęciach na obszarze Unii Europejskiej. W badaniach nad społeczeństwem obywatelskim oraz relacją społeczeństw obywatelskich w Unii Europejskiej integracja społeczna jest traktowana jako szczególna wartość perspektywiczna, bez której trudno byłoby mówić o powodzeniu europejskiego politycznego, gospodarczego i społecznego projektu.
  Ważną cechą tego zbiorowego opracowania jest to, że przedstawione zostały prace autorów niemieckich i polskich, co umożliwia czytelnikowi zapoznanie się nie tylko z osiągnięciami teorii, lecz także praktyki w szerszym międzynarodowym kontekście, w którym integracja społeczna jest dyskutowana jako trudne zadanie dla polityki społecznej.
  prof. dr hab. Adam Kurzynowski

  Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziałem Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Zawodowej w Kolonii oraz Fundacją Friedricha Eberta.