Integracja społeczna jako wyzwanie dla polityki społecznej i pracy socjalnej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Integracja społeczna jako wyzwanie dla polityki społecznej i pracy socjalnej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Aspra

Tytuł: Integracja społeczna jako wyzwanie dla polityki społecznej i pracy socjalnej

Rok: 2011

Format: 16.0x23.5cm

Stron: 368

ISBN: 9788375453416

Książka podejmuje bardzo aktualne i ważne problemy, które są rozważane zarówno w ujęciu krajowym, regionalnym i lokalnym oraz w różnych ujęciach na obszarze Unii Europejskiej. W badaniach nad społeczeństwem obywatelskim oraz relacją społeczeństw obywatelskich w Unii Europejskiej integracja społeczna jest traktowana jako szczególna wartość perspektywiczna, bez której trudno byłoby mówić o powodzeniu europejskiego politycznego, gospodarczego i społecznego projektu.
Ważną cechą tego zbiorowego opracowania jest to, że przedstawione zostały prace autorów niemieckich i polskich, co umożliwia czytelnikowi zapoznanie się nie tylko z osiągnięciami teorii, lecz także praktyki w szerszym międzynarodowym kontekście, w którym integracja społeczna jest dyskutowana jako trudne zadanie dla polityki społecznej.
prof. dr hab. Adam Kurzynowski

Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziałem Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Zawodowej w Kolonii oraz Fundacją Friedricha Eberta.