Innumeracy Matematyczna ignorancja i jej konsekwencje w dobie nowoczesnej technologii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Innumeracy Matematyczna ignorancja i jej konsekwencje w dobie nowoczesnej technologii

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: CeDeWu

Tytuł: Innumeracy Matematyczna ignorancja i jej konsekwencje w dobie nowoczesnej technologii

Autor: Paulos John Allen

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 14.5x21.0cm

Stron: 176

ISBN: 9788375560152

Dlaczego tak niewiele wiemy o matematyce? I jaki jest społeczny koszt naszego ",matematycznego analfabetyzmu",? W tej wspaniałej książce John Allen Paulos przekonuje, że nasza niezdolność do racjonalnego radzenia sobie z bardzo dużymi liczbami albo ze związanym z nimi prawdopodobieństwem skutkuje bezpodstawnie prowadzonymi działaniami rządu, niepewnymi decyzjami osobistymi i większą podatnością na wpływ pseudonauki wszelkiej maści. ",Innumeracy", pomaga nam poznać nasze braki i dowiedzieć się, co możemy na to poradzić.

",Innumeracy", to zabawna, a zarazem bardzo poważna książka o matematyce. Tytuł dobrze określa jej zawartość: kłopoty z poprawnym rozumieniem liczb, prawdopodobieństw i statystyk. Błędy w tych sprawach popełnia większość ludzi, również dobrze wykształconych. Co gorsza, błędy te są obficie serwowane przez media, polityków i wszelkiej maści celebrytów, którzy uwielbiają nas pouczać. Kto wie, czy nie warto skorzystać z pomysłu Paulosa, żeby powołać do życia statystycznego rzecznika praw obywateli, którego zadaniem byłoby zwalczanie analfabetyzmu matematycznego w mediach.
prof. dr hab. Tadeusz Tyszka, Akademia Leona Koźmińskiego

",Matematyczni analfabeci z pewnością skorzystają na lekturze tej zajmującej książki.",
The New York Times Book Review