Immunologia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Immunologia

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Cena: 108,37 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Immunologia

  Autor:  K. Bryniarski

  Stron: 331 

  Rok: 2017

  Format: 210 x 280

  Oprawa: broszurowa

  ISBN: 978-83-65625-62-5

  Pomysł powstania podręcznika zrodził się w odpowiedzi na oczekiwania studentów nauk medycznych i farmaceutycznych, a zwłaszcza kierunków lekarskiego, dentystycznego, dietetyki, analityki medycznej i farmacji. Dedykowany jest również studentom innych kierunków oraz wszystkim przyszłym Czytelnikom zainteresowanym problematyką immunologii medycznej. Ponadto naszą intencją było przygotowanie zbioru aktualnej wiedzy immunologicznej przydatnej lekarzom i diagnostom, borykającym się w swej codziennej praktyce z problemami chorób o podłożu immunologicznym i zapalnym oraz podejmującym trud przygotowania się do egzaminów specjalizacyjnych.

  Podręcznik przedstawia problemy immunologii podstawowej i klinicznej, ich wzajemne powiązania, a także omawia immunologiczne aspekty transplantologii, reumatologii, kardiologii, endokrynologii, gastroenterologii, immunoonkologii oraz diagnostyki laboratoryjnej. W kompendium dodatkowo opracowano ważkie zagadnienia immunologiczne z zakresu rozrodczości człowieka, farmakoterapii i medycyny bólu.

  Założeniem Autorów podręcznika było nowoczesne i jednocześnie zwięzłe przedstawienie mechanizmów immunologicznych ze znaczącym wykorzystaniem dobrej jakości, barwnych rysunków i schematów, które z pewnością ułatwią zrozumienie opisywanych zjawisk, podobnie jak tabelaryczne ujęcie szczegółowych informacji oraz wypunktowanie kluczowych elementów rozważań. Natomiast sprawdzenie przyswojonej wiedzy umożliwią dołączone pytania, na które Czytelnik znajdzie odpowiedzi w poszczególnych
  rozdziałach.

  Krzysztof Bryniarski i Współautorzy