Ilustrowana encyklopedia owadów i pajęczaków - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ilustrowana encyklopedia owadów i pajęczaków

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Carta Blanca

Tytuł: Ilustrowana encyklopedia owadów i pajęczaków

Autor: Grabowski Michał, Jaskuła Radomir, Pabis Krzysztof

Wydanie: 1

Rok: 2012

Format: 26.5x36.0cm

Stron: 272

ISBN: 9788377051634

Niezwykły album, w którym świat owadów i pajęczaków został zaprezentowany w wyjątkowo nowoczesnej, atrakcyjnej wizualnie formie oraz opisany zgodnie z najnowszymi badaniami.

Ten album jest skierowany dla nie tylko dla uczniów, miłośników owadziego świata czy jego badaczy. Rzadko bowiem uświadamiamy sobie, że mimo skromnych rozmiarów rola owadów w przyrodzie jest o wiele ważniejsza niż człowieka. Tej wciąż mało poznanej grupie w toku ewolucji udało się skolonizować niemal każde środowisko, wykształcając ogromną różnorodność zadziwiających przystosowań, fascynujących zachowań oraz niezwykłych, często olśniewających kolorami form. Zniknięcie owadów w ciągu kilku lat doprowadziłoby do zagłady znanego nam świata żywej przyrody.

Album, którego autorami są uznani przyrodnicy, na co dzień zajmujący się badaniem i obserwacją owadów i pajęczaków w ich naturalnym środowisku, prezentuje:
•opisy wszystkich rzędów, ponad 100 rodzin oraz ok. 500 rodzajów i gatunków owadów i pajęczaków występujących na terenie Polski (m.in. ewolucja, anatomia, środowisko, zachowania, cykle życiowe)
•tabele z wykazami rodzin oraz liczbą gatunków występujących w Polsce
•mapy zasięgów wszystkich opisanych rodzajów i gatunków oraz tabele z podstawowymi danymi o wielkości i okresie występowania
•praktyczne informacje dotyczące obserwacji poszczególnych gatunków w terenie.
•ok. 700 fotografii zwierząt, w powiększeniach, które pozwalają odkryć najmniejsze sekrety owadziej egzystencji.