Ile lat ma wszechświat? - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ile lat ma wszechświat?

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Prószyński Media

Tytuł: Ile lat ma wszechświat?

Autor: Weintraub David A.

Wydanie: 1

Rok: 2011

Format: 14.2x20.2cm

Stron: 408

ISBN: 9788378392859

Niesamowita historia odkryć, które doprowadziły do rozwiązania jednej z najważniejszych zagadek w dziejach nauki.

Nasz Wszechświat ma 13,7 miliarda lat. Jak astronomowie doszli do tak dokładnego wyniku? David Weintraub pokazuje, jak wiele niezależnych tropów i skrupulatnie gromadzonych dowodów, połączonych razem jak fragmenty kosmicznej układanki, doprowadziło do uzyskania tak długo oczekiwanej odpowiedzi. Astronomowie nie przypuszczają, że Wszechświat ma 13,7 miliarda lat – oni to wiedzą. Skupiając się na jednym z najistotniejszych pytań na temat Wszechświata i pobudzając czytelników do zrozumienia odpowiedzi, Weintraub zapoznaje ich z pojęciami i zjawiskami leżącymi u podstaw współczesnej astronomii, począwszy od ewolucji gwiazd, aż po soczewkowanie grawitacyjne, ciemną materię, ciemną energię i ekspandujący Wszechświat.
„Ile lat ma Wszechświat?” rzuca światło na istotę odkryć, pokazując, jak astronomowie zmagali się z pytaniami o fizyczną naturę naszego Wszechświata.

Wspaniałe połączenie historii nauki i nowatorskiej astronomii.
Owen Gingerich, autor „Boskiego Wszechświata”

Ile lat ma Wszechświat? Wieki spekulacji i badań zostały uwieńczone dokładną odpowiedzią na to fundamentalne pytanie. Weintraub przedstawia historię tego olbrzymiego triumfu astronomii w mistrzowskim stylu, bogatym w szczegóły i analogie z życia codziennego, ilustrując przy okazji pełną panoramę prac astronomicznych, które doprowadziły do tego niezwykłego osiągnięcia.
Alan Boss, autor „The Crowded Universe: The Search for Living Planets”

David A. Weintraub jest profesorem astronomii na Vanderbilt University i autorem książek popularnonaukowych.