IKIGAI Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

IKIGAI Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: MUZA

Tytuł: IKIGAI Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia

Autor: Contijoch Francesc Miralles, Piugcerver Hector Garcia

Wydanie: 1

Rok: 2017

Format: 14.0x19.9

Stron: 224

ISBN: 9788328704848

Według Japończyków każdy człowiek ma swoje ikigai, które stanowi siłę napędową do życia. Niektórzy już je odnaleźli i są go świadomi, inni zaś noszą je w swoim wnętrzu, nadal go poszukując. To właśnie ikigai stanowi jeden z sekretów długiego, młodzieńczego i szczęśliwego życia mieszkańców japońskiej Okinawy, wyspy zamieszkanej przez najbardziej długowiecznych ludzi świata.
W tej książce po raz pierwszy przedstawiono wskazówki japońskich stulatków, jak żyć pełnią życia i z optymizmem. Autorzy zdradzili tajniki ich diety, aktywności fizycznej, pracy zawodowej, relacji międzyludzkich oraz – co jest najpilniej strzeżonym sekretem – odnajdywania swojego ikigai, które nadaje ich życiu sens i zapewnia motywację, by dożywać setki w pełni formy.
Posiadanie jasnego i określonego ikigai, czyli wielkiej pasji, dostarcza satysfakcji, szczęścia oraz nadaje życiu sens. Misją tej książki jest to, by pomóc ci je znaleźć, a ponadto przekazać wiele kryjących się w japońskiej filozofii wskazówek, jak zapewnić zdrowie ciału, umysłowi i duchowi.